Jak dbać o włosy latem?

by - 11:43:00

Słońce, wiatr, chlor czy słona woda... Latem nasze włosy narażone są na wiele czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na ich stan. Jeśli na co dzień przywiązujesz dużą wagę do pielęgnacji swojej czupryny, można powiedzieć, że o tej porze roku powinnaś podwoić swoje starania. W dzisiejszym wpisie podpowiem Wam kilka wskazówek, które warto wykorzystać pielęgnując włosy latem.


Pielęgnacja włosów latem - 3 wskazówki

Ochrona włosów przed słońcem

Nie zawsze da się uchronić włosy przed oddziaływaniem szkodliwych promieni UV, które je wysuszają i powodują, że kolor blaknie. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby zminimalizować działanie słońca na naszych włosach. Jednym z nich jest noszenie nakrycia głowy - chustki czy kapelusza. Osobiście jednak za tym nie przepadam. Wybieram ochronne mieszanki olejków, które nie tylko świetnie zabezpieczają włosy, ale również pozytywnie wpływają na ich stan. Bardzo lubię na przykład Olejek Aussie 3 Miracle Oil Reconstructor czy Loreal Mythic Oil.

Fantazyjne upięcia

Piasek we włosach? Włosy potargane wiatrem? Może i wygląda to niekiedy całkiem fajnie, ten słynny plażowy nieład, jednak uszkodzenia mechaniczne zdecydowanie negatywnie wpływają na włosy. Zastanów się, czy nie lepiej zrobić fantazyjne upięcie - lub klasyczny kok czy warkocz, w który wpleciesz kolorowe kwiaty czy dodasz opaskę.

Złożona pielęgnacja wieczorna

Po całym dniu spędzonym na słońcu zdecydowanie dobrze jest porządnie zadbać o włosy. Pamiętaj o jeszcze większym zachowywaniu równowagi PEH i dostarczaniu włosom wszystkich potrzebnych składników - protein, emolientów i humektantów. Latem warto postawić przede wszystkim na większą dawkę nawilżaczy, czyli humektantów, które dla lepszego efektu domykamy emolientami. Staraj się także nie używać ciepła i ciężkich stylizatorów.

Jakie są Wasze wskazówki, aby mieć piękne włosy latem?

xoxo

You May Also Like

1 comments

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)