5 najczęstszych błędów w stylizacji włosów

 Chcesz mieć piękne, długie i zdrowe włosy, ale od dłuższego czasu masz z nimi same problemy? Kruszą się, rozdwajają i wypadają a Ty nie wiesz, dlaczego tak się dzieje? W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Wam 5 najczęstszych błędów, które popełniają Polski podczas stylizacji włosów. Większość z nich wynika... z niewiedzy lub nieodpowiednio dobranych kosmetyków. 


1. Za wysoka temperatura

Obecnie na rynku dostępny jest tak szeroki wybór urządzeń do stylizacji włosów z regulacją temperatury, że naprawdę szkoda w ten sposób szkodzić swoim włosom. Ich prostowanie czy kręcenie nierzadko w 200 stopniach Celsjusza to chyba największe zło, jakie można wyrządzić włosom. Suszenie ich gorącym nawiewem jedynie rozdwaja ich łuski - zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na ten letni i suszarkę z jonizacją.

2. Stylizatory z alkoholem

Choć pianki do włosów czy też lakiery bardzo często zawierają w swoim składzie szkodliwy alkohol denat, odkąd wzrosła świadomość konsumentów, pojawia się coraz więcej kosmetyków do stylizacji włosów bez szkodliwych dodatków. Nie sugeruj się napisem 'no alcohol' na butelce - najlepiej, jeżeli wnikliwie przyjrzysz się składowi inci, Bezyl alcohol, alcohol i alcohol denat to zdecydowani wrogowie pięknych włosów.

3. Zbyt ciasne wiązanie

Często chodzisz w kucyku czy koku? Upewnij się, że nie związujesz włosów za ciasno i nie używasz gumek z metalowymi elementami. Może to powodować ich łamanie, a naciągnięta przez wiele godzin skóra głowy spowoduje, że włosy będą wypadać.

4. Brak zabezpieczenia włosów przed wysoką temperaturą

Niezależnie od tego, czy stylizujesz włosy w temperaturze 120 czy 140 stopni, zawsze pamiętaj o tym, że taka temperatura im szkodzi. Dlatego każdorazowo przed kręceniem czy prostowaniem a nawet suszeniem włosów użyj kosmetyku termoochronnego. Ze swojej strony mogę polecić kosmetyki fryzjerskie marki Wella Professionals lub Kerastase - naprawdę robią robotę!

5. Nieodpowiednie mycie włosów

Mycie włosów jest tak naprawdę pierwszym etapem każdej stylizacji. Upewnij się, że szampon dobierasz do potrzeb skóry głowy a odżywkę czy maskę do włosów. Szamponem traktuj jedynie skórę głowy. Resztę włosów umyje spływająca piana. Odżywkę nakładaj od ucha w dół i spłucz letnią wodą. Nie trzyj włosów ręcznikiem, a jedynie delikatnie odsącz z wody bawełnianym ręczniczkiem czy koszulką. Rozczesz je, kiedy jest na nich specjalna odżywka po myciu i nie używaj ostrych, plastikowych szczotek.

Jakie błędy przychodzą Wam jeszcze do głowy? Które sami popełniacie?

xoxo

You May Also Like

1 comments

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)