„Zło… Należało tylko uchwycić jego istotę. Otrzeć się o nią i pozwolić się mu prowadzić jak za rękę. Zło. To zawsze był człowiek.”
Czasem jestem zła – tylko dlatego, że mogę. Zła jedynie w myślach. Zła
słowem. Zła uczynkiem. Zła zaniedbaniem. Zło jest obecne w życiu każdego
człowieka i nie ma w tym niczego dziwnego. Problem zaczyna się dopiero wtedy,
kiedy dominuje nad dobrem lub tłamsi je całkowicie. Zabarwia biel czernią,
wcale nie czyniąc w ten sposób szarości, a nasączając ją krwią, ohydą i
wynaturzonym szaleństwem.








