• Strona główna
  • O mnie
  • Współpraca

Opowiadam historie o historiach. Recenzuję literaturę - bo życie jest sztuką.

Cześć!

Makijaż wykonuję niemalże codziennie- szczególnie stawiając przy tym na wyeksponowanie oczu. Stawiam na ich optyczne powiększenie oraz maksymalne wydłużenie i podkręcenie rzęs. Niestety- moje ślepka są nad wyraz wrażliwe, przez co demakijaż najczęściej jest dla mnie drogą przez mękę. Przetestowałam już dziesiątki mleczek, płynów micelarnych, dwufazowych, toników... Nawet i olejów naturalnych- choć demakijaż przy ich pomocy był dla mnie zwyczajnie nieprzyjemny. Niestety- pieczenie oczu, makijaż roztarty na pół twarzy, zgubione rzęsy i kawałki tuszu w oczach to negatywne efekty większości przetestowanych przeze mnie produktów. Zarówno tych dolno jak i górnopółkowych.

Okazało się jednak, iż znalezienie idealnego preparatu do demakijażu oczu jest możliwe- jakiś czas temu zawitał u mnie olejkowy płyn do demakijażu z kwiatem migdałowca marki Herbal Care od Farmony- i pomimo mieszanych pierwszych odczuć wiem już, że na żaden inny go nie zamienię. 

14:28:00 14 comments
Cześć Kochani.

Pielęgnacja włosów jest najistotniejszym punktem niemalże każdego mojego dnia. W drodze ku spełnieniu marzenia o idealnie gładkich, błyszczących i zdrowych włosach największą rolę odgrywają maski do włosów różnego rodzaju. Na swojej łazienkowej półce (wróć: rozlicznych półkach ;)) posiadam wiele rodzajów zarówno tych fryzjerskich, jak i drogeryjnych czy aptecznych. Lubuję się bardzo w tych najbardziej wydajnych- litrowych, toteż ostatnio wzięłam pod włosową lupkę maskę Makadamia i Karatyna od Dr Sante. Jak sprawdziła się na moich włosach?

13:35:00 9 comments
Witajcie.

Zacznę pozytywnie- i zapewne nie będę tu najbardziej oryginalna- nareszcie wiosna! Mój absolutnie ulubiony, nastrajający pozytywnie czas z całą feerią barw. ;) Nawet powieści czyta mi się znacznie przyjemniej, kiedy przez okna wpadają radosne promienie słonecznego światła. Dwa skandynawskie i niepozbawione wartkiej akcji thrillery fińskiej pisarki Salla Simukka, przeczytane ostatnio, oderwały mnie jednak od wiosennego świata zupełnie. Czarne jak heban i Czerwone jak krew, dwie części tryglogii teoretycznie dedykowanej nastolatkom, mają bowiem w sobie coś tak odmiennego, że nie sposób nie dać się porwać w zimny, skandynawski świat.


12:50:00 2 comments
Witajcie, Kochani.

Marki Biovax chyba nie muszę Wam przedstawiać- od wielu lat ich maski są znane i lubiane wśród osób troszczących się o kondycję swoich włosów. Serii do wyboru jest niemało- z pewnością każdy znajdzie wśród nich dla siebie odpowiednią. Ja osobiście, od pierwszego użycia kilka lat temu, ubóstwiam wprost serię naturalne oleje, z której maska czyni z włosami cuda. Jakiś czas temu wypróbowałam serię bambus i awokado- i tu z kolei ukochałam sobie olejek do włosów (recenzja: klik). Niezmiernie ucieszyła mnie zatem wiadomość o powstaniu nowej serii- Opuntia Oil & Mango. 

Jak z działaniem na włosach i składem? Przyjrzałam się bliżej szamponowi, masce oraz balsamowi do włosów.

15:36:00 25 comments
Cześć!

Pogoda, bynajmniej w dalszym ciągu ani trochę wiosenna ku mojemu rozżaleniu, wciąż nie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nic to jednak dla mnie straconego- relaks z książką w towarzystwie koca, ulubionych czekoladek i ukochanego mężczyzny obok jest dla mnie równie dobrą formą wypoczynku- jeśli i nie lepszą.

Dziś chciałabym Wam przybliżyć jedną z lektur, jakie udało mi się ostatnimi czasy przeczytać. Mowa tutaj o powieści polskiej pisarki, Agaty Przybyłek, z której twórczością zetknęłam się po raz pierwszy. Grzechu warta bez wątpienia zapewniła mi przednią rozrywkę! Jeśli szukacie lekkiej i przyjemnej książki z ogromną dawką humoru- to coś w sam raz. :-)

14:18:00 8 comments
Witajcie, Kochani.

W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać moje najnowsze nabytki ze sklepów Rosegal oraz Zaful. W Zaful zamawiałam już niejednokrotnie, natomiast jeśli chodzi o Rosegal- jest to moje pierwsze zamówienie. Na swoje nowości, wśród których znalazły się sukienka oraz spódniczka z naszywkami kwiatów, ozdobne ramiączka do stanika, czerwono-czarna torebka i ozdoby do włosów czekałam około trzech wygodni.

Zapraszam na recenzję oraz przegląd zdjęć. :)


12:06:00 15 comments
Witajcie.

Ostatnimi czasy byłam zmuszona trochę ograniczyć pielęgnację swoich włosów, ponieważ moje włosomaniactwo przyczyniło się do tego, iż praktycznie wszystko było mi w stanie obciążyć włosy. Po małym detoksie na szczęście jest już w normie. 

Olejowanie włosów z całą pewnością zalicza się do lubianych przeze mnie kosmetycznych przyjemności- ostatnio czynię to tylko raz w tygodniu, a więc wręcz to celebruję. Moja kolekcja olei powiększyła się ostatnio o bardzo orientalny nabytek- olej sesa, który bez wątpienia już po odkręceniu butelki intryguje. A jak spisuje się w pielęgnacji włosów?

11:27:00 7 comments
Witajcie, Kochani.

Dziś zamierzam się jeszcze pojawić z co najmniej jednym innym postem- niemniej teraz pokażę Wam coś dla osób, które niekoniecznie przepadają za byciem fit, wyznają teorię, że kochanego ciałka nigdy nie za wiele, czy też nie lubią szkieletorów- mowa tutaj o plus size leggins, czyli legginsach w nieco większych rozmiarach, niż sklepowe eski i emki. A na dodatek classy lignerie, czyli bielizna raczej odważna. ;)

Zobaczcie co wybrałam z tych dwóch kategorii jednego z moich ulubionych zagranicznych sklepów- mowa tu oczywiście o Rosegal.

10:01:00 4 comments
Hej, Kochane.

Która z nas, Kobiet, które to zawsze chcemy czuć się pięknie i zmysłowo, nie lubi koronkowej bielizny? Brak chętnych? Ano właśnie. ;) Ja sama najczęściej stawiam właśnie na koronkę. Zdecydowanie sięgam jednak po czarne i czerwone modele. Czasem jednak każda kobieta potrzebuje odmiany i chce się poczuć słodko i niewinnie niczym aniołek. Wówczas idealną alternatywą staje się wybór białej koronki, która wygląda równie pięknie. Dziś pokażę Wam trzy propozycje, które wpadły mi w oko podczas przeglądania asortymentu sklepu Dresslily. Więcej modeli znajdziecie zaś pod linkiem: view more. 

21:37:00 6 comments
Nowsze posty
Strasze posty

O autorce

O autorce
Żona, kociara, maniaczka thrillerów, wielki ogarniacz życia. Recenzuję literaturę - bo życie jest sztuką. Opowiadam historie o historiach. Mail: kierownikoperacyjny.sp@gmail.com 💥

Kategorie

  • książki

Jestem tutaj

Statystyka odwiedzin

Stali czytelnicy

Archiwum

  • ▼  2026 (91)
    • ▼  cze (20)
      • Joanna Kupniewska - Kuszenie ostatniego Jagiellona...
      • Brandon Mull - Opiekunowie. Zakazana góra - recenzja
      • Walter Miller - Kantyczka dla Leibowitza - recenzja
      • Piergiorgio Pulixi - Ty jesteś prawem - recenzja
      • Szymon Niordu Biadasz - Niechciane przeznaczenie -...
      • Serhii Ratkin - Do głębi siebie - recenzja
      • Monika Klara Krajniak - Skąd ta nienawiść między W...
      • Katarzyna Gacek - Zbrodnia, której nie było - rece...
      • Karolina Żynda - Broken ice - recenzja
      • Camilla Grebe - Ciemność - recenzja
      • A.A. Milewska - Kim jestem? - recenzja
      • Weronika Jaczewska - Twój ruch - recenzja
      • Mariolina Venezia - Tajemnica Serra Venerdi - rec...
      • Michał Kuźmiński - Złodziej czasu - recenzja
      • Bartłomiej Ludwisiak - Belwood Quarry - recenzja
      • Łukasz Piper - Kryształowa wieża - recenzja
      • KN Haner - Tajemnice, które nas niszczą - recenzja
      • Iwona Sowińska - Rzeźbiarz z Maryland - recenzja
      • Magdalena Stępień - Kinnari. W gąszczu Tajlandii i...
      • Jaga Tuliszka - Jak nie teraz, to kiedy? - recenzja
    • ►  maj (20)
    • ►  kwi (10)
    • ►  mar (18)
    • ►  lut (13)
    • ►  sty (10)
  • ►  2025 (296)
    • ►  gru (20)
    • ►  lis (19)
    • ►  paź (30)
    • ►  wrz (25)
    • ►  sie (16)
    • ►  lip (22)
    • ►  cze (19)
    • ►  maj (38)
    • ►  kwi (24)
    • ►  mar (36)
    • ►  lut (24)
    • ►  sty (23)
  • ►  2024 (292)
    • ►  gru (18)
    • ►  lis (30)
    • ►  paź (30)
    • ►  wrz (27)
    • ►  sie (28)
    • ►  lip (25)
    • ►  cze (20)
    • ►  maj (21)
    • ►  kwi (22)
    • ►  mar (24)
    • ►  lut (29)
    • ►  sty (18)
  • ►  2023 (143)
    • ►  gru (17)
    • ►  lis (20)
    • ►  paź (15)
    • ►  wrz (14)
    • ►  sie (14)
    • ►  lip (15)
    • ►  cze (8)
    • ►  maj (10)
    • ►  kwi (9)
    • ►  mar (9)
    • ►  lut (7)
    • ►  sty (5)
  • ►  2022 (31)
    • ►  gru (1)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (2)
    • ►  wrz (2)
    • ►  sie (5)
    • ►  lip (2)
    • ►  cze (2)
    • ►  maj (2)
    • ►  kwi (3)
    • ►  mar (3)
    • ►  lut (4)
    • ►  sty (3)
  • ►  2021 (60)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (4)
    • ►  wrz (5)
    • ►  sie (5)
    • ►  lip (13)
    • ►  cze (9)
    • ►  maj (6)
    • ►  kwi (9)
    • ►  mar (4)
    • ►  lut (1)
  • ►  2020 (55)
    • ►  gru (1)
    • ►  lis (6)
    • ►  paź (5)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (3)
    • ►  lip (5)
    • ►  cze (6)
    • ►  maj (6)
    • ►  kwi (8)
    • ►  mar (6)
    • ►  lut (2)
    • ►  sty (4)
  • ►  2019 (40)
    • ►  gru (4)
    • ►  lis (4)
    • ►  paź (4)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (4)
    • ►  lip (5)
    • ►  cze (1)
    • ►  maj (5)
    • ►  kwi (2)
    • ►  lut (7)
    • ►  sty (1)
  • ►  2018 (96)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (4)
    • ►  wrz (5)
    • ►  sie (8)
    • ►  cze (8)
    • ►  maj (12)
    • ►  kwi (11)
    • ►  mar (13)
    • ►  lut (14)
    • ►  sty (17)
  • ►  2017 (197)
    • ►  gru (6)
    • ►  lis (11)
    • ►  paź (9)
    • ►  wrz (16)
    • ►  sie (24)
    • ►  lip (20)
    • ►  cze (17)
    • ►  maj (19)
    • ►  kwi (16)
    • ►  mar (18)
    • ►  lut (8)
    • ►  sty (33)
  • ►  2016 (81)
    • ►  gru (15)
    • ►  lis (23)
    • ►  paź (17)
    • ►  wrz (11)
    • ►  sie (11)
    • ►  cze (2)
    • ►  lut (2)
  • ►  2015 (8)
    • ►  lis (1)
    • ►  cze (1)
    • ►  maj (1)
    • ►  mar (1)
    • ►  lut (2)
    • ►  sty (2)
  • ►  2014 (18)
    • ►  gru (1)
    • ►  lis (1)
    • ►  paź (1)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (1)
    • ►  kwi (4)
    • ►  mar (4)
    • ►  lut (1)
    • ►  sty (2)
  • ►  2013 (18)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (4)
    • ►  wrz (1)
    • ►  sie (2)
    • ►  lip (1)
    • ►  cze (3)
    • ►  lut (3)
    • ►  sty (2)
  • ►  2012 (14)
    • ►  gru (1)
    • ►  paź (5)
    • ►  cze (2)
    • ►  kwi (1)
    • ►  mar (3)
    • ►  lut (2)
  • ►  2011 (12)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (2)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (1)
    • ►  lip (1)
    • ►  mar (1)

Created with by ThemeXpose | Distributed By Gooyaabi Templates