• Strona główna
  • O mnie
  • Współpraca

Opowiadam historie o historiach. Recenzuję literaturę - bo życie jest sztuką.

Witajcie, Kochani.

Jakiś czas temu zawitało do mnie pudełeczko Liferia- zupełna nowość w Polsce, która niebywale mnie zainteresowała. Do tej pory nigdy nie zamawiałam pudełeczek kosmetycznych z takiej przyczyny, iż obawiałam się (widząc niektóre recenzje), że zapłacę 50 czy 60 złotych za same próbki, bo i takie boxy się zdarzały. Zapoznając się z historią Liferii miałam pozytywne wrażenia- kosmetyczne pudełko zawierające pięć lub sześć kosmetyków zupełnie zawładnęło sercem Ukrainek i stało się najczęściej zamawianym boxem. Wcale mnie to zresztą nie dziwi- zawarte w nim kosmetyki pochodzą z różnych krajów Europy, co dodaje niespodziankowemu pudełeczku jeszcze więcej smaku. ;-) 

Co znalazło się w boxie, który otrzymałam w listopadzie i czy warto zamówić grudniowe pudełko? 

11:34:00 6 comments
Witajcie, Kochani.

Rzadko ostatnio opuszczam domowe zacisze, co ma związek z przejmującym wiatrem i coraz to niższymi temperaturami, w związku z czym mam trochę więcej czasu na testowanie makijażowych nowości, które zasiliły moją kosmetyczkę. 

Szczerze mówiąc mój codzienny makijaż nie różni się wiele od tego na specjalne okazje- uwielbiam smoky eye w tonacji beży, złota i brązów. Kiedyś kochałam srebra i czernie, jednak odkryłam, że dużo lepiej czuję się w ciepłych barwach ziemi. Do tego czasem pojawia się eye-linerowa kreska, czasem nie. Bywają też dni, że powieki pokrywam tylko złotym/beżowym cieniem a całość wieńczę kreską. My secret wyszło ostatnio na przeciw moim kolorystycznym upodobaniom oddając do Drogerii Natura trzy potrójne paletki cieni w barwach określanych jako idealne na jesień - a dla mnie idealnych na każdą porę roku. Natural Beauty eyeshadow palette w trzech wariantach (morning dew, sand dunes i rose kiss) zdecydowanie skradły moje serce. ;-) 

Niżej prezentacja wszystkich paletek oraz różne warianty mojego makijażu na co dzień.

13:53:00 14 comments
Witajcie, Kochani.

Pogoda robi się coraz bardziej chłodna, co wcale mi się nie podoba! Nie lubię zimy- najchętniej przesiaduję pod kaloryferem ustawionym najwyżej jak się da w swetrze, kocu i dwóch parach skarpetek. A do wiosny niestety daleko... Plus jednak zimnej aury taki, że długa, ciepła i koniecznie pachnąca kąpiel staje się jeszcze większą przyjemnością. Uwielbiam przynajmniej godzinę spędzić w wannie z ogromem piany a całość zwieńczyć jeszcze prysznicem w towarzystwie żelu, balsamu do kąpieli czy olejku. Ostatnimi czasy do mojej myjącej kolekcji dołączyły dwa żele pod prysznic Seyo, o których właśnie chciałabym Wam dziś opowiedzieć. Wariant zapachowy kremowy dotyk i soczysta marakuja całkiem się bowiem ze mną polubiły.

14:25:00 7 comments
Witajcie.

Z pudełeczka Dookoła włosów, które prezentowałam Wam jakiś czas temu na facebookowym fanpage'u (klik) został mi do recenzji już tylko jeden produkt - multifunkcyjne seum do włosów marki Floslek ze specjalistycznej linii Elestabion R. Ta seria nie jest mi obca- miałam już bowiem maskę, z którą całkiem się polubiłam (krótką recenzję znajdziecie tu: klik). 

Dobre serum do włosów to dla mnie podstawa- codziennie po myciu włosów nakładam na końce kilka kropel olejku, jedwabiu, serum czy przeznaczonej do tego odżywki. Dzięki temu mam pewność, że moje włosy nie są narażone na szkodliwe czynniki takie jak ocieranie się o ubrania, niekorzystne temperatury, czy utrata wilgotności włosów - a wrażliwe końcówki mają mniejszą szansę się połamać, rozdwoić i poniszczyć. Najważniejsze jest dla mnie to, by produkt ów nie zawierał szkodliwego alkoholu (przypomnę: alcohol denat, isopropyl alcohol, benzyl alcohol, ethanol alcohol - z czego ten pierwszy jest najgorszy... i niestety najczęściej spotykany) i ażeby zawierał silikony, które w zabezpieczaniu końcówek sprawdzają się idealnie. 

Kiedy słyszę multifunkcyjne jakaś część w moim móżdżku się uśmiecha. Lubię takie produkty. Czy i serum Floslek okazało się własnie takie?

14:22:00 12 comments
Witajcie, Kochani.

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o produkcie, który z pewnością uważam za wyjątkowy. Początkowo miałam z nim nie lada przygody i niestety nie zaliczam ich do pozytywnych. Kiedy jednak wymyśliłam zupełnie inny sposób jego zastosowania bardzo się polubiliśmy. Mowa tutaj o pierwszym produkcie marki Sylveco która produkuje dobroci na bazie naturalnych składników- balsamie myjącym do włosów z betuliną.

Na czym polegały nasze przygody? Już opowiadam. ;-)

13:37:00 4 comments
Cześć, Kochani!

Podczas przeglądu zagranicznych sklepów natrafiłam ostatnimi czasy na Gamiss - sklep ze znajomej mi sieci, w którym jednak nie miałam jeszcze przyjemności robić zakupów. Do swojej zachciewajkowej listy dopisałam tym razem kilka żelowych lakierów do paznokci, które mnie oczarowały. Jako że niedawno rozpoczęłam swoją przygodę z robieniem paznokci, bez wątpienia mi się one przydadzą. 

21:17:00 8 comments
Cześć, Kochani.

Jak wiecie często składam zamówienia na zagranicznych stronach - najczęściej wybieram jednak ubrania, czasem dodatki. Dziś chciałabym Wam pokazać kilka zestawów pędzli do makijażu, które swoim designem aż się proszą o to, by włożyć je do koszyka. Ciężko mi się zdecydować na jeden tylko zestaw z Twikledeals - sklepu, w którym mam okazję składać zamówienie po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. 

21:08:00 4 comments
Witajcie.

Zapewne pamiętacie zawartość mojego włosowego pudełeczka, które otrzymałam od Only You. Jeśli jednak chcielibyście sobie przypomnieć, zajrzyjcie na facebookową fotkę, na której prezentowałam wszystkie produkty (KLIK). Dziś chciałabym Wam przedstawić przedostatni produkt, który znalazłam w boxie- tym razem opowiem Wam jak sprawdziła się na moich włosach odżywka marki Cece of Sweden z serii Hello nature w wariancie Coconut oil. 


15:12:00 10 comments
Witajcie.

Mam przyjemność Wam przedstawić makijażowe nowości, które już od jutra będziecie mogli znaleźć w Drogeriach Natura. Marki My secret, Kobo Professional i Sensique tym razem przygotowały dla nas cudowne matowe pomadki w modnych, idealnych na jesień i zimę kolorach, róże do policzków, przepiękne perłowe pigmenty do powiek, lakiery do paznokci oraz produkt bardzo innowacyjny- rozjaśniacz do podkładu, który przyda się bladzioszkom, które mają problem z tym, że każdy fliud jest zbyt ciemny i nie tylko. Jeśli jesteście ciekawi jak nowości się prezentują - zapraszam do dalszej lektury.

14:31:00 11 comments
Nowsze posty
Strasze posty

O autorce

O autorce
Żona, kociara, maniaczka thrillerów, wielki ogarniacz życia. Recenzuję literaturę - bo życie jest sztuką. Opowiadam historie o historiach. Mail: kierownikoperacyjny.sp@gmail.com 💥

Kategorie

  • książki

Jestem tutaj

Statystyka odwiedzin

Stali czytelnicy

Archiwum

  • ▼  2026 (91)
    • ▼  cze (20)
      • Joanna Kupniewska - Kuszenie ostatniego Jagiellona...
      • Brandon Mull - Opiekunowie. Zakazana góra - recenzja
      • Walter Miller - Kantyczka dla Leibowitza - recenzja
      • Piergiorgio Pulixi - Ty jesteś prawem - recenzja
      • Szymon Niordu Biadasz - Niechciane przeznaczenie -...
      • Serhii Ratkin - Do głębi siebie - recenzja
      • Monika Klara Krajniak - Skąd ta nienawiść między W...
      • Katarzyna Gacek - Zbrodnia, której nie było - rece...
      • Karolina Żynda - Broken ice - recenzja
      • Camilla Grebe - Ciemność - recenzja
      • A.A. Milewska - Kim jestem? - recenzja
      • Weronika Jaczewska - Twój ruch - recenzja
      • Mariolina Venezia - Tajemnica Serra Venerdi - rec...
      • Michał Kuźmiński - Złodziej czasu - recenzja
      • Bartłomiej Ludwisiak - Belwood Quarry - recenzja
      • Łukasz Piper - Kryształowa wieża - recenzja
      • KN Haner - Tajemnice, które nas niszczą - recenzja
      • Iwona Sowińska - Rzeźbiarz z Maryland - recenzja
      • Magdalena Stępień - Kinnari. W gąszczu Tajlandii i...
      • Jaga Tuliszka - Jak nie teraz, to kiedy? - recenzja
    • ►  maj (20)
    • ►  kwi (10)
    • ►  mar (18)
    • ►  lut (13)
    • ►  sty (10)
  • ►  2025 (296)
    • ►  gru (20)
    • ►  lis (19)
    • ►  paź (30)
    • ►  wrz (25)
    • ►  sie (16)
    • ►  lip (22)
    • ►  cze (19)
    • ►  maj (38)
    • ►  kwi (24)
    • ►  mar (36)
    • ►  lut (24)
    • ►  sty (23)
  • ►  2024 (292)
    • ►  gru (18)
    • ►  lis (30)
    • ►  paź (30)
    • ►  wrz (27)
    • ►  sie (28)
    • ►  lip (25)
    • ►  cze (20)
    • ►  maj (21)
    • ►  kwi (22)
    • ►  mar (24)
    • ►  lut (29)
    • ►  sty (18)
  • ►  2023 (143)
    • ►  gru (17)
    • ►  lis (20)
    • ►  paź (15)
    • ►  wrz (14)
    • ►  sie (14)
    • ►  lip (15)
    • ►  cze (8)
    • ►  maj (10)
    • ►  kwi (9)
    • ►  mar (9)
    • ►  lut (7)
    • ►  sty (5)
  • ►  2022 (31)
    • ►  gru (1)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (2)
    • ►  wrz (2)
    • ►  sie (5)
    • ►  lip (2)
    • ►  cze (2)
    • ►  maj (2)
    • ►  kwi (3)
    • ►  mar (3)
    • ►  lut (4)
    • ►  sty (3)
  • ►  2021 (60)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (4)
    • ►  wrz (5)
    • ►  sie (5)
    • ►  lip (13)
    • ►  cze (9)
    • ►  maj (6)
    • ►  kwi (9)
    • ►  mar (4)
    • ►  lut (1)
  • ►  2020 (55)
    • ►  gru (1)
    • ►  lis (6)
    • ►  paź (5)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (3)
    • ►  lip (5)
    • ►  cze (6)
    • ►  maj (6)
    • ►  kwi (8)
    • ►  mar (6)
    • ►  lut (2)
    • ►  sty (4)
  • ►  2019 (40)
    • ►  gru (4)
    • ►  lis (4)
    • ►  paź (4)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (4)
    • ►  lip (5)
    • ►  cze (1)
    • ►  maj (5)
    • ►  kwi (2)
    • ►  lut (7)
    • ►  sty (1)
  • ►  2018 (96)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (4)
    • ►  wrz (5)
    • ►  sie (8)
    • ►  cze (8)
    • ►  maj (12)
    • ►  kwi (11)
    • ►  mar (13)
    • ►  lut (14)
    • ►  sty (17)
  • ►  2017 (197)
    • ►  gru (6)
    • ►  lis (11)
    • ►  paź (9)
    • ►  wrz (16)
    • ►  sie (24)
    • ►  lip (20)
    • ►  cze (17)
    • ►  maj (19)
    • ►  kwi (16)
    • ►  mar (18)
    • ►  lut (8)
    • ►  sty (33)
  • ►  2016 (81)
    • ►  gru (15)
    • ►  lis (23)
    • ►  paź (17)
    • ►  wrz (11)
    • ►  sie (11)
    • ►  cze (2)
    • ►  lut (2)
  • ►  2015 (8)
    • ►  lis (1)
    • ►  cze (1)
    • ►  maj (1)
    • ►  mar (1)
    • ►  lut (2)
    • ►  sty (2)
  • ►  2014 (18)
    • ►  gru (1)
    • ►  lis (1)
    • ►  paź (1)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (1)
    • ►  kwi (4)
    • ►  mar (4)
    • ►  lut (1)
    • ►  sty (2)
  • ►  2013 (18)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (4)
    • ►  wrz (1)
    • ►  sie (2)
    • ►  lip (1)
    • ►  cze (3)
    • ►  lut (3)
    • ►  sty (2)
  • ►  2012 (14)
    • ►  gru (1)
    • ►  paź (5)
    • ►  cze (2)
    • ►  kwi (1)
    • ►  mar (3)
    • ►  lut (2)
  • ►  2011 (12)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (2)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (1)
    • ►  lip (1)
    • ►  mar (1)

Created with by ThemeXpose | Distributed By Gooyaabi Templates