• Strona główna
  • O mnie
  • Współpraca

Opowiadam historie o historiach. Recenzuję literaturę - bo życie jest sztuką.

Witajcie, Kochani.

Jak zapewne zdążyliście się już przekonać, bez wątpienia zaliczam się do książkoholiczek. Jednak zdradzę Wam, iż jest to u mnie rodzinne- czytają wszyscy, od Dziadków po moje najmłodsze rodzeństwo. Uważam, iż w dzisiejszych czasach opanowanych przez bajki i gry komputerowe takie uzależnienie to skarb, który warto pielęgnować toteż przeglądając ostatnie nowości Wydawnictwa Jaguar zdecydowałam się na zamówienie książek nie tylko dla siebie, ale i dla mojego sześcioletniego brata, który od niespełna miesiąca dzielnie uczęszcza do zerówki i dla czternastoletniej siotry, będącej już w drugiej klasie gimnazjum. Dla Agaty wybrałam powieść autorki, którą sama dawno temu (kiedy po świecie stąpały jeszcze dinozaury) bardzo lubiłam- Jean Ure. Uznałam, iż Sekretne spotkanie to ciekawy wybór dla nastolatki. Fabrizio zaś sprezentowałam Przygody Kapitana Majtasa autorstwa Dav Pilkey. Zaciekawiła mnie także propozycja Alice Pantermuller oraz Danieli Kohl- Pamiętnik Zuzy Łobuzy- i powiem nieskromnie, iż okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż stanowi świetną i integrującą zabawę zarówno dla obojga mojego rodzeństwa. 

14:24:00 42 comments
Witajcie.

W minionym tygodniu popełniłam dla Was wpis, w którym przedstawiłam najważniejsze rozterki towarzyszące poszukiwaniu własnego mieszkania i jego wyboru. Zważywszy na fakt, iż moje rady przypadły Wam do gustu- dziś chciałabym zainteresować Was i zachęcić do dyskusji na temat pokrewny i równie istotny. O ile bowiem wybór przytulnego kąta na lata jest kwestią kluczową, o tyle jego aranżacja jest ważna w takim samym, jeśli nie i nawet większym stopniu. Stojąc przed i tym dylematem nie wyobrażam sobie bowiem spędzać dnie i noce w mieszkaniu, które nie podoba mi się pod kątem wizualnym. Jak urządzić mieszkanie marzeń i od czego ów proces zacząć?

18:41:00 48 comments
Cześć!

Zawitała już do nas jesień, jednak nie znaczy to wcale, iż sezon na bale i imprezy uznać można za zakończony. Dziś chciałabym pokazać Wam kilka ciekawych modeli krótkich sukienek idealnych na takie właśnie okazje z mojego ulubionego sklepu Zaful.com :-).

Hello!

Although autumn is already here we can still enjoy taking part in proms and parties. Today I would like to show you three perfect prom mini dress for that occasions form my favourite shop Zaful.com. :-)

18:13:00 32 comments
Witajcie, moi Drodzy.

Tonik do twarzy jest jednym z najczęściej używanych przeze mnie kosmetyków. Mogę i nawet obyć się bez kremu, czy też peelingu, jednak oczyszczenie buzi jest moim stałym punktem codziennej pielęgnacji. W swojej kosmetycznej karierze miałam już styczność z dziesiątkami toników, z których jedne polubiłam bardziej, inne mniej, jeszcze inne zaś oceniłabym jedynie jako tragiczne. Ostatnimi czasy w moje ręce trafił tonik Gly Mist firmy Gly Skin Care, z którym wiązałam całkiem spore nadzieje, bowiem design opakowania wyglądał naprawdę oryginalnie i całkiem profesjonalnie. Okazuje się jednak, iż jedynie jego wygląd i aplikacja zasługuje na pochwałę...

13:08:00 37 comments
Witajcie! :)

Muszę nieskromnie stwierdzić, iż książkowy stosik, jaki czeka na mnie do przeczytania, kurczy mi się ostatnimi czasy w mgnieniu oka! Niezmiernie mnie to cieszy, gdyż, dla przykładu, rok temu przeczytałam nie więcej aniżeli dwadzieścia kilka powieści. W tym roku liczba ta dawno przekroczyła już pięćdziesiątkę, co daje mi całkiem imponujący bilans. Książkę, o której dziś chciałabym Wam opowiedzieć przeczytałam w ciągu jednego wieczora. Nie byłabym w stanie jednak uczynić inaczej- nie potrafiłam przerwać lektury ani na moment... Tak, bez wątpienia powieść Claudii Gray zatytułowana Tysiąc odłamków Ciebie porwała mnie do imentu. Bagatela- od pierwszej strony! A rzadko, oj niesłychanie rzadko mi się to przytrafia. 

12:37:00 36 comments
Witajcie.

Dziś przychodzę do Was z wpisem poradnikowym o tematyce niezwykle mi aktualnej i bliskiej- sama bowiem stoję przed wyborem i kupnem idealnego mieszkania. W trakcie poszukiwań swojego idealnego kąta na lata natrafiłam już na wiele trudności, udogodnień, jak i również nabyłam wielu spostrzeżeń, toteż dzisiaj mogę Wam odpowiedzieć na niezwykle ważne pytania. Kupno mieszkania jest bowiem decyzją na lata, więc i niesłychanie trudną. Jak wybrać idealne mieszkanie? Czym kierować się przy wyborze mieszkania? Odpowiedzi na te i inne pytania odnajdziecie poniżej. Mam nadzieję, iż moje doświadczenia pomogą Wam kiedy będziecie stać przed podobnym dylematem.

20:20:00 32 comments
Witajcie, moi Drodzy.

Niezależnie od pory roku pielęgnacja włosów jest dla mnie kwestią niezwykle ważną. Moja czupryna, choć dopieszczona jak to tylko możliwe, ma duże skłonności do przesuszania się. Wystarczy nieodpowiedni szampon, jednorazowa stylizacja, czy też niekorzystna pogoda i przesusz gotowy. Na początku tego roku odkryłam profesjonalną markę kosmetyków fryzjerskich Insight, z którą polubiłam się od pierwszego użycia. Spróbowałam wówczas szamponu daily use, maski dry hair i odżywki anti frizz- i wszystkie te kosmetyki dobrze mi służyły. Tym razem postanowiłam postawić na serię dopasowaną idealnie do moich włosów- i tak trafił do mnie szampon i odżywka dry hair. Czy ów zestaw to odpowiedź na często zadawane pytanie: jak się pozbyć suchych włosów, czy też jak nawilżyć włosy?

10:40:00 36 comments
Cześć, Kochani.

Całkiem niedawno zafundowałam mini domowe spa moim stopom oraz dłoniom dzięki nowościom marki 7th Heaven, których formuła bardzo mnie zaciekawiła. Nie spotkałam się jeszcze bowiem z maską w formie skarpetek i rękawiczek. Co prawda gościły już u mnie skarpetki złuszczające (okropna przygoda) i nawilżające plasterki na pięty, które również niestety się nie sprawdziły, ale z maską w takich wydaniach nie miałam jeszcze styczności. Jak się sprawdziły?

10:17:00 21 comments
Witajcie.

Przyznać muszę, iż lista książek, które pozostały mi do przeczytania zmniejsza się ostatnio w zaskakująco szybkim tempie. Co więc za tym idzie- szykujcie się na dużą dawkę nowych recenzji. Wśród nich znajdzie się wiele pozycji, po które bez wątpienia warto sięgnąć.

Całkiem niedawno pisałam Wam o powieści z gatunku new adult, jaką udało mi się pochłonąć- tak więc i tym razem pozostanę przy tej samej tematyce. To moje pierwsze spotkanie z H.M. Ward, której niedługą powieść Zranieni przeczytałam bez ani jednego odłożenia w rekordowo krótkim czasie. Czy jednak udane?

09:56:00 18 comments
Nowsze posty
Strasze posty

O autorce

O autorce
Żona, kociara, maniaczka thrillerów, wielki ogarniacz życia. Recenzuję literaturę - bo życie jest sztuką. Opowiadam historie o historiach. Mail: kierownikoperacyjny.sp@gmail.com 💥

Kategorie

  • książki

Jestem tutaj

Statystyka odwiedzin

Stali czytelnicy

Archiwum

  • ▼  2026 (90)
    • ▼  cze (19)
      • Brandon Mull - Opiekunowie. Zakazana góra - recenzja
      • Walter Miller - Kantyczka dla Leibowitza - recenzja
      • Piergiorgio Pulixi - Ty jesteś prawem - recenzja
      • Szymon Niordu Biadasz - Niechciane przeznaczenie -...
      • Serhii Ratkin - Do głębi siebie - recenzja
      • Monika Klara Krajniak - Skąd ta nienawiść między W...
      • Katarzyna Gacek - Zbrodnia, której nie było - rece...
      • Karolina Żynda - Broken ice - recenzja
      • Camilla Grebe - Ciemność - recenzja
      • A.A. Milewska - Kim jestem? - recenzja
      • Weronika Jaczewska - Twój ruch - recenzja
      • Mariolina Venezia - Tajemnica Serra Venerdi - rec...
      • Michał Kuźmiński - Złodziej czasu - recenzja
      • Bartłomiej Ludwisiak - Belwood Quarry - recenzja
      • Łukasz Piper - Kryształowa wieża - recenzja
      • KN Haner - Tajemnice, które nas niszczą - recenzja
      • Iwona Sowińska - Rzeźbiarz z Maryland - recenzja
      • Magdalena Stępień - Kinnari. W gąszczu Tajlandii i...
      • Jaga Tuliszka - Jak nie teraz, to kiedy? - recenzja
    • ►  maj (20)
    • ►  kwi (10)
    • ►  mar (18)
    • ►  lut (13)
    • ►  sty (10)
  • ►  2025 (296)
    • ►  gru (20)
    • ►  lis (19)
    • ►  paź (30)
    • ►  wrz (25)
    • ►  sie (16)
    • ►  lip (22)
    • ►  cze (19)
    • ►  maj (38)
    • ►  kwi (24)
    • ►  mar (36)
    • ►  lut (24)
    • ►  sty (23)
  • ►  2024 (292)
    • ►  gru (18)
    • ►  lis (30)
    • ►  paź (30)
    • ►  wrz (27)
    • ►  sie (28)
    • ►  lip (25)
    • ►  cze (20)
    • ►  maj (21)
    • ►  kwi (22)
    • ►  mar (24)
    • ►  lut (29)
    • ►  sty (18)
  • ►  2023 (143)
    • ►  gru (17)
    • ►  lis (20)
    • ►  paź (15)
    • ►  wrz (14)
    • ►  sie (14)
    • ►  lip (15)
    • ►  cze (8)
    • ►  maj (10)
    • ►  kwi (9)
    • ►  mar (9)
    • ►  lut (7)
    • ►  sty (5)
  • ►  2022 (31)
    • ►  gru (1)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (2)
    • ►  wrz (2)
    • ►  sie (5)
    • ►  lip (2)
    • ►  cze (2)
    • ►  maj (2)
    • ►  kwi (3)
    • ►  mar (3)
    • ►  lut (4)
    • ►  sty (3)
  • ►  2021 (60)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (4)
    • ►  wrz (5)
    • ►  sie (5)
    • ►  lip (13)
    • ►  cze (9)
    • ►  maj (6)
    • ►  kwi (9)
    • ►  mar (4)
    • ►  lut (1)
  • ►  2020 (55)
    • ►  gru (1)
    • ►  lis (6)
    • ►  paź (5)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (3)
    • ►  lip (5)
    • ►  cze (6)
    • ►  maj (6)
    • ►  kwi (8)
    • ►  mar (6)
    • ►  lut (2)
    • ►  sty (4)
  • ►  2019 (40)
    • ►  gru (4)
    • ►  lis (4)
    • ►  paź (4)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (4)
    • ►  lip (5)
    • ►  cze (1)
    • ►  maj (5)
    • ►  kwi (2)
    • ►  lut (7)
    • ►  sty (1)
  • ►  2018 (96)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (4)
    • ►  wrz (5)
    • ►  sie (8)
    • ►  cze (8)
    • ►  maj (12)
    • ►  kwi (11)
    • ►  mar (13)
    • ►  lut (14)
    • ►  sty (17)
  • ►  2017 (197)
    • ►  gru (6)
    • ►  lis (11)
    • ►  paź (9)
    • ►  wrz (16)
    • ►  sie (24)
    • ►  lip (20)
    • ►  cze (17)
    • ►  maj (19)
    • ►  kwi (16)
    • ►  mar (18)
    • ►  lut (8)
    • ►  sty (33)
  • ►  2016 (81)
    • ►  gru (15)
    • ►  lis (23)
    • ►  paź (17)
    • ►  wrz (11)
    • ►  sie (11)
    • ►  cze (2)
    • ►  lut (2)
  • ►  2015 (8)
    • ►  lis (1)
    • ►  cze (1)
    • ►  maj (1)
    • ►  mar (1)
    • ►  lut (2)
    • ►  sty (2)
  • ►  2014 (18)
    • ►  gru (1)
    • ►  lis (1)
    • ►  paź (1)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (1)
    • ►  kwi (4)
    • ►  mar (4)
    • ►  lut (1)
    • ►  sty (2)
  • ►  2013 (18)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (4)
    • ►  wrz (1)
    • ►  sie (2)
    • ►  lip (1)
    • ►  cze (3)
    • ►  lut (3)
    • ►  sty (2)
  • ►  2012 (14)
    • ►  gru (1)
    • ►  paź (5)
    • ►  cze (2)
    • ►  kwi (1)
    • ►  mar (3)
    • ►  lut (2)
  • ►  2011 (12)
    • ►  gru (2)
    • ►  lis (2)
    • ►  paź (2)
    • ►  wrz (3)
    • ►  sie (1)
    • ►  lip (1)
    • ►  mar (1)

Created with by ThemeXpose | Distributed By Gooyaabi Templates