Pielęgnacja włosów kręconych - jakich kosmetyków używać? Jak je prostować?

by - 14:50:00

Chcesz mieć piękne, długie, idealnie kręcone i zdrowe włosy, ale od dłuższego czasu masz z nimi same problemy? Kruszą się, rozdwajają i wypadają a Ty nie wiesz, dlaczego tak się dzieje? W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Wam 5 najczęstszych błędów, które popełniają Polski podczas stylizacji włosów. Większość z nich wynika... z niewiedzy lub nieodpowiednio dobranych kosmetyków. 


1. Za wysoka temperatura

Obecnie na rynku dostępny jest tak szeroki wybór urządzeń do stylizacji włosów z regulacją temperatury, że naprawdę szkoda w ten sposób szkodzić swoim włosom. Prostowanie loków nierzadko w 200 stopniach Celsjusza to chyba największe zło, jakie można wyrządzić włosom. Suszenie ich gorącym nawiewem jedynie rozdwaja ich łuski - zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na ten letni i suszarkę z jonizacją.

2. Stylizatory z alkoholem

Choć pianki do włosów czy też lakiery bardzo często zawierają w swoim składzie szkodliwy alkohol denat, odkąd wzrosła świadomość konsumentów, pojawia się coraz więcej kosmetyków do stylizacji włosów bez szkodliwych dodatków. Nie sugeruj się napisem 'no alcohol' na butelce - najlepiej, jeżeli wnikliwie przyjrzysz się składowi inci, Bezyl alcohol, alcohol i alcohol denat to zdecydowani wrogowie pięknych włosów.

3. Zbyt ciasne wiązanie

Często chodzisz w kucyku czy koku? Upewnij się, że nie związujesz włosów za ciasno i nie używasz gumek z metalowymi elementami. Może to powodować ich łamanie, a naciągnięta przez wiele godzin skóra głowy spowoduje, że włosy będą wypadać.

4. Brak zabezpieczenia włosów przed wysoką temperaturą

Niezależnie od tego, czy stylizujesz włosy w temperaturze 120 czy 140 stopni, zawsze pamiętaj o tym, że taka temperatura im szkodzi. Dlatego każdorazowo przed prostowaniem a nawet suszeniem włosów użyj kosmetyku termoochronnego. Dobry spray termoochronny, który kupisz na przykład na Notino, to absolutna podstawa.

5. Nieodpowiednie mycie włosów

Mycie włosów jest tak naprawdę pierwszym etapem każdej stylizacji. Upewnij się, że szampon dobierasz do potrzeb skóry głowy a odżywkę czy maskę do włosów. Szamponem traktuj jedynie skórę głowy. Resztę włosów umyje spływająca piana. Zaopatrz się także w specjalny szampon do włosów kręconych. Odżywkę nakładaj od ucha w dół i spłucz letnią wodą. Nie trzyj włosów ręcznikiem, a jedynie delikatnie odsącz z wody bawełnianym ręczniczkiem czy koszulką. Rozczesz je, kiedy jest na nich specjalna odżywka po myciu i nie używaj ostrych, plastikowych szczotek.

Jakie błędy przychodzą Wam jeszcze do głowy? Które sami popełniacie?

xoxo

You May Also Like

1 comments

  1. Spoeo błędów przy pielęgnacji włosów popełniam jak się okazuje

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)