Czy warto iść na kosmetologię?

21:48:00

Witajcie, Kochane.

Pamiętacie mój niedawny post na temat podnoszenia własnych kwalifikacji, poszerzania horyzontów i nabywania nowych umiejętności? Tym razem przychodzę do Was nie z artykułem na temat liceów, a studiów podyplomowych. Konkretniej, chciałabym się dziś skupić na jednym kierunku, który chyba każdej z nas, kobiet, przeszedł kiedyś przez myśl, kiedy zastanawiałyśmy się nad dalszą drogą swojej kariery. Kosmetologia pielęgnacyjna i estetyczna jest jednym z kierunków, które wybrać możemy z szerokiej oferty SKK. Co najciekawsze, całe studia trwają jedynie 3 semestry! Tu jednak zadać należy najistotniejsze pytanie - czy warto? 

Dla kogo kosmetologia?
Na to pytanie właściwie nie ma jednej, jedynej dobrej odpowiedzi. Bez wątpienia jednak jest to kierunek, który wymaga sporej wiedzy na temat kosmetyków oraz ludzkiego ciała, ale przede wszystkim jednak wielkiej miłości do kosmetyków. Wziąć pod uwagę należy także nasz charakter - bądź, co bądź - to jednak stała praca z ludźmi, która nie jest dla wszystkich. Uważam jednak, iż nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Sama dawniej nie wyobrażałam sobie zawodu powiązanego z ciągłym kontaktem z innymi, dziś zaś tak właśnie pracuję.

Czy warto podjąć studia podyplomowe w SKK?
Moim zdaniem tak. Przede wszystkim, trwają one jedynie 3 semestry i... można je podjąć w dowolnej chwili. I nieistotne jest zupełnie ile masz lat, czy też czym zajmowałaś się wcześniej. Dla mnie to jednak spora różnica pomiędzy wyborem studiów 3 czy 5 letnich, a takich które trwają znacznie krócej. Lubię, kiedy wiedza i umiejętności podawane są w sporych, acz przystępnych dawkach. Praktyka połączona z nauką w krótkim i intensywnym czasie, w moim przekonaniu przynosi najlepsze efekty. Czesne wynosi 4500 (obecnie w promocji to 4200!), tak więc nie jest to żadna absurdalna kwota - a miałam już z takimi do czynienia. 

Czego można nauczyć się na kosmetologii?
Przede wszystkim oczywiście wszelkich nowinek i technologii upiększania urody - jej pielęgnacji, opóźniania procesów starzenia się skóry, a także i wszystkich aspektów zabiegów z branży beauty. Oprócz tego teorii z farmacji, biologii, kosmetologii i chemii... tak więc wszystkiego, wymaganego w kosmetycznej branży. 

Myślałyście kiedyś o podjęciu studiów z kosmetologii? Co o nich sądzicie? A może ten kierunek jest zupełnie nie dla Was? Dlaczego?
xoxo


Przeczytaj także

12 komentarze

 1. Wszelkie tematy związane z kosmetykami traktuje bardziej jako hobby, więc nigdy nie myślałam o tym żeby pójść na studia z kosmetologii

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmmm... szczerze mówiąc to jestem bardzo ciekawa jak wygląda ta nauka w 3 semestry, bo kosmetologia to jednak kierunek dający ogromną dawkę wiedzy i wydaje mi się, że 3 semestry to bardzo mało. Z drugiej strony taki "skrócony" czas nauki zachęca do pójścia na te studia, nawet dla siebie samej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chciałam iść na ten kierunek, jednak ostatecznie wybrałam szkołę policealną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że takie 3 semestry przy odpowiedniej kadrze w zupełności wystarcza. Ja akurat robię TUK-a ale mam porównanie dwóch szkół i zakresu ich wiedzy i zaangażowania ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiam się na kosmetologią, ale jako studia pierwszego stopnia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie to nie pamiętam, czy kiedyś taka myśl przeszła mi przez głowę, chociaż nigdy na naukę nie jest za późno ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kosmetologia to ciekawy kierunek nawet jeśli miałby służyć tylko nam
  Jednak czasu na naukę mi brak

  OdpowiedzUsuń
 8. I love your blog! It is so interesting and awesome!

  I want to offer you the mutual support of blogs :) Maybe you want to follow me through the GFC?
  Just let me know on my blog, and I will follow back!

  Have a nice day!


  xoxo, Nastya

  MY BLOG NASTYA DEUTSCH
  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że jeśli się to lubi to warto.

  OdpowiedzUsuń
 10. Choć kosmetyki uwielbiam,to jednak takie studia nie są dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Byłam w takiej szkole ale tylko przez jeden semestr 😃 jakoś... Poziom był okropnie niski i znudziłam się strasznie szybko.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś myślałam o kometylogi 😊 ale stwierdziłam że mam zbyt trzęsące się ręce i wybrałam inną ścieżkę hehe 😊

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)