Jaki samochód wybrać na wakacje?

by - 14:49:00

Cześć, Kochani. 

Choć pogoda u mnie na razie niekoniecznie wakacyjna (z czego się cieszę, bo upałów nienawidzę) i w tym roku sama niestety nigdzie się nie wybieram, dla większości sezon wakacyjny właśnie się rozpoczyna, lub też i nawet już rozpoczął. Abstrahując od wszystkich licznych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę przed letnią podróżą, jednym z najbardziej istotnych elementów jest wybór odpowiedniego auta. Nie wszyscy decydują się na podróż własny samochodem- coraz częstszym rozwiązaniem jest wynajem auta na wakacyjne wojaże. Spora część moich znajomych decyduje się także na zakup nowego pojazdu tuż przed wyjazdem (choć oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem). Samochód Honda, Audi, Passat... Kombi, jeep, auto rodzinne... Na jakie auto się zdecydować i jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas wyboru?


#1 Ilość osób 
Pierwsze i najważniejsze kryterium, bowiem pięcioosobowa rodzina nie zmieści się przecież w kabriolecie. ;) Choć więc często marzy się nam jazda sportowym autkiem, zwyczajnie nie zawsze jest to możliwe.

#2 Ilość bagaży 
Tutaj pod uwagę należy wziąć wszystko, co chcemy zabrać ze sobą na okres wakacji - warto wcześniej dokonać przeglądu spodziewanego bagażu, zrobić dokładne pomiary bagażnika a może i zamontować dodatkowy i odpowiednio zabezpieczony na dachu.

#3 Preferencje odnośnie jazdy
Przed zakupem lub wynajmem na wakacje nowego samochodu warto wybrać się na jazdę próbną. Nie każdy bowiem dobrze czuje się, jeżdżąc kombi czy wysokim jeepem a wakacyjny wojaż to często wiele kilometrów jazdy. Ważne, aby odbyła się ona bezpiecznie i komfortowo. Ważne jest także ukształtowanie terenu, bowiem na przykład podczas górskich wycieczek zdecydowanie lepiej sprawdzi się jeep niż auto z niskim podwoziem.

#4 Wygoda podczas podróży 
Na jazdę próbną warto także zabrać wszystkie osoby, które będą podróżować z nami. Może się bowiem okazać, że o ile z przodu wszystko jest jak najbardziej komfortowe, o tyle pasażerowie z tyłu mają zbyt mało miejsca lub też po prostu nie czują się dobrze w danym typie pojazdu. 

Jakie czynniki bierzecie pod uwagę, wybierając auto na wakacje?
xoxo

You May Also Like

18 comments

 1. Mnie lepiej się podróżuje pociągiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygodny, z dużym bagażnikiem ( ale nie kombi ), z odpowiednią mocą i co najważniejsze - W AUTOMACIE. Na co dzień jeżdżę manualem, ale automat to mega wygoda..

  OdpowiedzUsuń
 3. Musi mieć duży i pojemny bagażnik. Najważniejsze! ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Najczęściej podróżuje swoim samochodem więc trudno mi powiedzieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie kupujemy auta ze względu na wyjazd na wakacje, ale długość garażu :D Z tego powodu kilka marek odpada. Zwracamy uwagę na to, żeby miał 4 drzwi i dużą ilość miejsca na bagaż.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam prawo jazdy ale ekhm... nieczynne, obiecuję sobie że znów zacznę jeździć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wypożyczam auta ale wakacyjnych wojażach pomocne będzie takie z pojemnym bagażnikiem i komfortowymi siedzeniami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygodny i duży bagażnik, by pomieścił wszystko :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Na wakacje nie mam za dużego wyboru wybieram swój. Jest pojemny i wygodny. Jeśli wypożyczamy za granicą, to nie ma co ukrywać, że liczy się cena najmu. A tak osobiście to już kilka lat marzy mi się Honda Jazz

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie musi być wygodny i z pojemnym bagażnikiem;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Często poza ilością miejsca dla wszystkich 5 osób, a nawet więcej!, lubię jak samochód ma hak lub możliwość zamontowania stojaka na rowery na dachu.

  OdpowiedzUsuń
 12. My na wakacje raczej rzadko jeździmy samochodem, jak dzieci były młodsze to oczywiście z wygody częściej pakowaliśmy się do auta, ale teraz nikt z nas nie ma ochoty prowadzić po kilka godzin, preferujemy wygodne autokary lub miejsca w pociągu. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla mnie najważniejsze jest, żeby było pięciodrzwiowe. Hahaha taki mam wymóg

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja mam swoj samochód którego bym nie wymieniła na nic ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja nie jestem zbyt wymagająca. Najważniejsze dla mnie to po prostu jakiś komfort w jeździe czyli trochę miejsca dla pasażera, aby dało się wysiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 16. u mnie najważniejszym punktem jest ładowność, z dwójką dzieci potrzebujemy dużego bagażnika ;-). ale i spalanie też się liczy

  OdpowiedzUsuń
 17. Uważam, że wynajem auta to jest chyba w obecnych czasach najlepsza opcja :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeżeli chodzi o mnie to ja kupiłam sobie teraz rodzinny samochód. Lubię przestrzeń i cenię sobie komfort. Świetnie się nim jeździ nawet podczas długich dystansów. Jedyny mankament to akumulator, który muszę wymienić. Ale tutaj https://www.autopart.pl znalazłam już odpowiedni.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)