Pozycjonowanie stron i SEO - co to jest?

by - 19:12:00

 Cześć.

Zapewne większość z Was słyszała już co nieco na temat pozycjonowania stron. Szczególnie od kiedy większość firm przeniosła się do internetu, termin ten nabrał większego znaczenia. Każdy chce bowiem dotrzeć do jak największej liczby klientów ze swoimi produktami, czy usługami, a bez dobrego wypozycjonowania strony jest to bardzo utrudnione, jeśli nie nawet i niemożliwe. ;) 

Pozycjonowanie stron jest niczym innym jak zwiększenie ilości wyszukiwań danej strony w wyszukiwarce Google. Cały proces bardzo przejrzyście opisany jest na przykład tutaj: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ a w skrócie powiedzieć Wam mogę, że na proces dobrego ułożenia strony w wyszukiwarce wpływa wiele czynników, które Wam dzisiaj przybliżę. SEO zaś to optymalizacja danej strony internetowej pod najczęściej pojawiające się wyniki wyszukiwań. Jak się za to zabrać?


Jeśli nie masz zupełnego pojęcia o pozycjonowaniu i SEO a zależy Ci na tym, aby jak najszybciej dotrzeć do  jak największej liczby klientów- bądźmy szczerzy, najlepiej powierzyć to zadanie doświadczonej agencji marketingowej, czy też zajmującej się tym osobie. Jeśli jednak czas Cię nie ogranicza, z Internetu możesz nauczyć się praktycznie wszystkiego. ;) Zaznaczam jednak, iż nie jest to wcale zadanie proste, a pojęć jest naprawdę sporo. Kilka wskazówek na początek ode mnie.

Jak wypozycjonować stronę? 

#1 Zamieszczając na niej jakikolwiek artykuł, wybierz odpowiedni tytuł. Tytuł ma być krótki, prosty i sformułowany tak, jak sam szukałbyś informacji na ten temat w google. Na przykład nie najpiękniejsze kostiumy kąpielowe tego lata, a raczej modne kostiumy kąpielowe 2020

#2 Odpowiednie linki to klucz do sukcesu. Linkując w artykule do swoich produktów, wybieraj odpowiednie wyrazy. Na przykład do podstrony z kolczykami nie wybieraj zdania te przepiękne kolczyki pasują do chabrowych sukienek, a raczej srebrne kolczyki z perłami

#3 Krótko i zwięźle. Czyli staraj się nie lać wody w swoich artykułach, czy też opisach produktów. Obecnie wszyscy cierpią na brak czasu, tak więc czytelnik chce szybko znaleźć to, czego szuka. Jeśli nie u Ciebie- niestety gdzie indziej./

#4 Brak miliona linków. Te, stosowane w nadmiarze, niestety obniżają pozycję strony w wyszukiwarkach, uznając je za spam.

#5 Frazy kluczowe. To coś, co musisz nauczyć się wymyślać i zawsze stosować. Na przykład w artykule o szamponie po zabiegu keratynowego prostowania, postaraj się, by w tekście znalazły się: regeneracja włosów, trwałe prostowanie włosów, keratynowe prostowanie włosów, szampon po keratynie, rekonstrukcja włosów zniszczonych etc. ;) Oczywiście- nie obok siebie, a w logicznych zdaniach.

O SEO można by pewnie pisać godzinami, a i tak nie powiedziałoby się wszystkiego. ;) Staracie się do niego stosować? 
xoxo


You May Also Like

7 comments

 1. Ja jestem nadal ciemna w tym temacie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Totalnie czarna magia jak dla mnie. Nie ogarniam w ogóle tematu pozycjonowania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Staram się stosować do tych wszystkich zasad, ale problem jest taki, że algorytmy zmieniają się bardzo szybko i gonienie za nimi przez laika bywa trudne... Niemniej warto próbować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Staram się sama korzystać z wszelkich podpowiedzi odnośnie pozycjonowania stron. Ale jak tylko będę miała na to środki wtedy skorzystam z pomocy profesjonalistów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydatny wpis, ale trochę za mało w nim szczegółów. Powiedziałabym, że to wstęp do tematu, takie jego zarysowanie. Mimo to przydatny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Staram się ale czasami też ważna jest treść no i tekst też nie może być zbyt krótki bo inaczej Google go źle widziane. Rzeczywiście o SEO można sporo pisać.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)