Czy warto skorzystać z diety pudełkowej?

19:49:00

Witajcie, Kochani.

Początek tego lata powitał nas zaskakująco przepiękną pogodą. Muszę przyznać, że nie pamiętam już aby czerwiec ukrywał pod znakiem aż tak wysokich temperatur. Słońce, plaża, wakacje... Rzec można, iż rozpoczyna się mała i raczej minimalistyczna rewia mody. Co roku producenci marek odzieżowych prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych i bardziej skąpych wzorów strojów kąpielowych. A - nie oszukujmy się - te nie pozostawiają wiele wyobraźni, zatem moim zdaniem lato jest idealną porą roku, aby przejść wreszcie na zbyt długo odkładaną dietę i cieszyć się idealną figurą w bikini. Ciekawą opcją jest moim zdaniem catering dietetyczny - lato ma to do siebie, iż raczej niewiele nam się chce, kto więc ma czas i ochotę liczyć kalorie i dobierać odpowiednio składniki posiłków, kiedy można beztrosko spędzić czas na plaży? Ano właśnie. Dzięki wybraniu diety pudełkowej właściwie o nic nie musisz się martwić.

Czy warto skorzystać z kateringu dietetycznego?
Właściwie nie ma nad czym się zastanawiać. Dzięki pudełkowej diecie codziennie o stałej porze dostajesz gotowe i odpowiednio zbilansowane dla Twojej diety posiłki, dzięki czemu nie tylko spożywasz odpowiednią liczbę kalorii i dostarczasz organizmowi potrzebnych substancji, ale i nie musisz tracić czasu na zakupy czy przygotowywanie posiłków. Zyskany w ten sposób czas możesz poświęcić na odpoczynek, czy też bardzo ważny podczas diety wysiłek fizyczny. 


Oprócz wygody i oszczędności czasu, codziennie dostajesz różnorodne i gotowe dania - a to zdecydowanie korzystnie wpływa na przebieg diety. Zazwyczaj, gotując jedynie dla siebie, z czystej wygody przygotowujemy większe porcje, które starczą na kilka dni, co niestety dość szybko się nudzi i niekorzystnie wpływa na nasze morale ;). Katering dietetyczny, nie tylko latem (choć wtedy szczególnie) to idealna opcja dla osób, chcących jeść smacznie i zdrowo bez większego wysiłku.

O czym oprócz tego pamiętać podczas diety?
# Spożywaj dużo niegazowanej wody mineralnej. Oprócz tego, że latem jest to wręcz niezbędne, proces trawienia będzie przebiegał o wiele sprawniej.
# Bez aktywności fizycznej udana dieta byłaby niemożliwa - i nie mówię tu koniecznie o litrach wylanego na siłowni potu. Przy tak pięknej pogodzie wieczorna przebieżka, czy skorzystanie z siłowni na świeżym powietrzu będzie przyjemnością.
# Nagradzaj się za małe osiągnięcia - każdy utracony cm czy kg to przecież spory sukces! I nie mam tu na myśli słodkości, choć i te od czasu do czasu w rozsądnej ilości nie zaszkodzą, ale na przykład zakup nowej książki, czy też wymarzonych kolczyków do letniej sukienki.
# Prowadź dziennik - zapisuj w nim swoją wagę, codzienne wysiłki i posiłki. Zobaczysz, że z czasem notowanie osiągnięć przyjdzie Ci z coraz większą łatwością i przyjemnością.
# Zrób sobie od czasu do czasu dzień przerwy na błogie lenistwo, czy też domowe spa. Dieta nie musi się wiązać jedynie z wyrzeczeniami.
# Po diecie zachowaj zdrowe nawyki - przede wszystkim te żywieniowe. Wpłynie to korzystnie na Twój organizm i samopoczucie... a także ustrzeże Cię przed niechcianym efektem jojo. ;)

Korzystaliście już z diety pudełkowej? Jakie macie spostrzeżenia na jej temat? 

Przeczytaj także

4 komentarze

 1. ja bym chętnie z tego skorzystała,bo nie lubię gotować haha

  OdpowiedzUsuń
 2. Dieta pudełkowa to spore ułatwienie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie korzystałam, ale chętnie bym skorzystała, bo nie lubię gotować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak wszytko ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Ja wolę zrobić samodzielnie 😁

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)