Jak wybrać odpowiedni plecak do szkoły?

11:04:00

Hej, Kochani!

Sama nie wiem jak to się stało i kiedy to zleciało, ale... całe wakacje już minęły i nastał wrzesień. Ja wraz z Mężem już pojutrze wybieram się w drugi etap podróży poślubnej, jednak dla wielu wrzesień oznacza nie tylko powrót z urlopów do pracy, ale i powrót do szkół a już niedługo także i na studia i z tym właśnie wiążę swój dzisiejszy wpis, w którym postaram się doradzić Wam jaki plecak wybrać do szkoły i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

#Age is just a number
O ile jednym z moich naczelnych poglądów jest ten, mówiący iż wiek jest jedynie liczbą, niemającą większego znaczenia - o tyle w przypadku wyboru plecaka ma on jednak znaczenie. Ameryki tutaj pewnie nie odkryję, ale zupełnie inny tornister potrzebny będzie przedszkolakowi, a zupełnie inny plecak powinien w swoim szkolnym wyposażeniu posiadać licealista. I nie chodzi tutaj jedynie o design, ale przede wszystkim o nośność i pojemność.

#Usztywniane plecy to podstawa
Przed wyborem plecaka warto zrobić sobie prosty rachunek. Dajmy na to, iż dziecko średnio jednego dnia ma osiem lekcji, z czego na każdą z nich potrzebuje zeszytu, ćwiczeń i podręcznika. Dodajmy do tego napój, pełną śniadaniówkę i strój gimnastyczny. Oczywiście nie można też zapomnieć o w pełni wyposażonym piórniku i kilku pomniejszych, acz równie przydatnych drobiazgach. Zaskoczony tą wcale niemałą, dwucyfrową liczbą? No właśnie. Codzienne noszenie przez wiele godzin takich ciężarów może bardzo obciążyć młody kszałtujący się kręgosłup, toteż plecak musi być przede wszystkim solidny i mieć porządnie usztywniany i wyprofilowany tył. 

 #A może torebka?
Sama do szkoły już od szóstej klasy podstawówki chodziłam z torebką, darząc wszelkiego rodzaju plecaki antypatią. Dzisiaj się temu dziwię - nierzadko zabierając do pracy wygodny plecaczek. Młodość jednak rządzi się swoimi prawami. ;-) Szczególnie młode kobiety starają się prezentować jak najbardziej kobieco, a przecież torebka bez wątpienia zalicza się do atrybutów kobiecości. Nie zabraniałabym więc swojej córce nosić do szkoły torebki, a raczej starałabym się pomóc jej znaleźć jak najbardziej wygodny model - najlepiej wśród zakładanych na skos listonoszek, które pozwalają równo rozłożyć noszony ciężar. 

#Czy marka ma znaczenie?
Oczywiście znam osoby, które nawet nie spojrzałyby na coś, co nie ma odpowiednio markowej metki. Ba, niestety nie są to jedynie osoby dorosłe. Przy wyborze plecaka do szkoły nie tyle ważna jest sama marka, ale to czy jest ona rekomendowana przez rodziców, dzieci i nauczycieli, którzy mieli już z plecakami doświadczenie. Warto więc nie tyle postawić na design i markowość, ale na opinie osób, które miały już okazję dany model sprawdzić.

Pamiętajcie, dobry plecak może być ładny, może być modny - ale musi być solidny i wygodny.

Jaki Waszym zdaniem jest idealny plecak do szkoły? Z czym sami uczęszczaliście na zajęcia?
xoxo

Przeczytaj także

7 komentarze

 1. kiedyś to patrzyłam tylko na to, żeby był ładny

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nosiłam naprawdę różne plecaki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz na szczęście jest ogromy wybór:) Ważne żeby był wygodny:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie plecak musi być wygodny jednocześnie usztywniony styłu oraz taki który się nie zniszcz wciągu krótkiego czasu

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chodziłam z torebką od liceum, ale teraz wybrałabym skórzany plecak. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno taki, ktory nie skrzywi kregoslupa dziecku. Tyle ksiazek musza dzwigac ze to sie w glowie nie miesci!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przed wyborem plecaka stawałam dwa lata temu i przyznam, że była to niezła przeprawa..

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)