Jak wybrać odpowiedni plecak do szkoły?

by - 11:04:00

Hej, Kochani!

Sama nie wiem jak to się stało i kiedy to zleciało, ale... całe wakacje już minęły i nastał wrzesień. Ja wraz z Mężem już pojutrze wybieram się w drugi etap podróży poślubnej, jednak dla wielu wrzesień oznacza nie tylko powrót z urlopów do pracy, ale i powrót do szkół a już niedługo także i na studia i z tym właśnie wiążę swój dzisiejszy wpis, w którym postaram się doradzić Wam jaki plecak wybrać do szkoły i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

#Age is just a number
O ile jednym z moich naczelnych poglądów jest ten, mówiący iż wiek jest jedynie liczbą, niemającą większego znaczenia - o tyle w przypadku wyboru plecaka ma on jednak znaczenie. Ameryki tutaj pewnie nie odkryję, ale zupełnie inny tornister potrzebny będzie przedszkolakowi, a zupełnie inny plecak powinien w swoim szkolnym wyposażeniu posiadać licealista. I nie chodzi tutaj jedynie o design, ale przede wszystkim o nośność i pojemność.

#Usztywniane plecy to podstawa
Przed wyborem plecaka warto zrobić sobie prosty rachunek. Dajmy na to, iż dziecko średnio jednego dnia ma osiem lekcji, z czego na każdą z nich potrzebuje zeszytu, ćwiczeń i podręcznika. Dodajmy do tego napój, pełną śniadaniówkę i strój gimnastyczny. Oczywiście nie można też zapomnieć o w pełni wyposażonym piórniku i kilku pomniejszych, acz równie przydatnych drobiazgach. Zaskoczony tą wcale niemałą, dwucyfrową liczbą? No właśnie. Codzienne noszenie przez wiele godzin takich ciężarów może bardzo obciążyć młody kszałtujący się kręgosłup, toteż plecak musi być przede wszystkim solidny i mieć porządnie usztywniany i wyprofilowany tył. 

 #A może torebka?
Sama do szkoły już od szóstej klasy podstawówki chodziłam z torebką, darząc wszelkiego rodzaju plecaki antypatią. Dzisiaj się temu dziwię - nierzadko zabierając do pracy wygodny plecaczek. Młodość jednak rządzi się swoimi prawami. ;-) Szczególnie młode kobiety starają się prezentować jak najbardziej kobieco, a przecież torebka bez wątpienia zalicza się do atrybutów kobiecości. Nie zabraniałabym więc swojej córce nosić do szkoły torebki, a raczej starałabym się pomóc jej znaleźć jak najbardziej wygodny model - najlepiej wśród zakładanych na skos listonoszek, które pozwalają równo rozłożyć noszony ciężar. 

#Czy marka ma znaczenie?
Oczywiście znam osoby, które nawet nie spojrzałyby na coś, co nie ma odpowiednio markowej metki. Ba, niestety nie są to jedynie osoby dorosłe. Przy wyborze plecaka do szkoły nie tyle ważna jest sama marka, ale to czy jest ona rekomendowana przez rodziców, dzieci i nauczycieli, którzy mieli już z plecakami doświadczenie. Warto więc nie tyle postawić na design i markowość, ale na opinie osób, które miały już okazję dany model sprawdzić.

Pamiętajcie, dobry plecak może być ładny, może być modny - ale musi być solidny i wygodny.

Jaki Waszym zdaniem jest idealny plecak do szkoły? Z czym sami uczęszczaliście na zajęcia?
xoxo

You May Also Like

40 comments

 1. kiedyś to patrzyłam tylko na to, żeby był ładny

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nosiłam naprawdę różne plecaki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz na szczęście jest ogromy wybór:) Ważne żeby był wygodny:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie plecak musi być wygodny jednocześnie usztywniony styłu oraz taki który się nie zniszcz wciągu krótkiego czasu

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chodziłam z torebką od liceum, ale teraz wybrałabym skórzany plecak. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno taki, ktory nie skrzywi kregoslupa dziecku. Tyle ksiazek musza dzwigac ze to sie w glowie nie miesci!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przed wyborem plecaka stawałam dwa lata temu i przyznam, że była to niezła przeprawa..

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chodziłam z plecakiem, dopiero w szkole sredniej czasem nosiłam torebkę. Im wyższy szczebel edukacji tym mniej nosiłam w plecaku :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ważne by plecak był wygodny, ale dziś niestety patrzy się pierwsze co na wygląd.

  OdpowiedzUsuń
 10. Marka może mieć znaczenie, ale nie tylko: warto patrzeć szczególnie na materiał i przeszycia, bo plecak plecakowi nawet w obrębie jednej firmy nie jest równy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzisiaj wybór mamy ogromny, jestem pewna że każdy znajdzie coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja szkołę skończyłam dawno a noszę non stop plecak :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeszcze trochę i ten wpis mi się przyda

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeśli chodzi o plecak to zawsze decydują same dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Niby plecaków tyle na rynku, a gorzej z ich trwałością.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja zawsze lubiłam te z wieloma kieszeniami. Teraz mam tak z torebkami :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Już niedługo i ja będę musiała szukać plecaka dla synka :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Pewnie sama wybrałabym markowy plecak, ale ważne jest to aby miał jeszcze usztywnienie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Pracuję w sklepie, w którym sprzedawałam też plecaki szkolne. Faktycznie usztywnienie pleców to jest jedna z najważniejszych rzeczy :) Warto na to zwrócić uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten wybór jeszcze przed nami, syn ma dopiero 2 lata 😊

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja wybrałabym plecak ze względu na wygodę. Teraz mam taki mały, bo torebki czasem mnie denerwują.

  OdpowiedzUsuń
 22. Oj, aż się boje jak będę musiała wybrać dla syna odpowiedni

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja jeszcze trochę za i taki wybór dokonam. Ale dobre wskazówki :) myślę, że to nie takie lada wyzwanie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja zwracam uwagę na wage plecaka, materiał i wykonanie potem na markę

  OdpowiedzUsuń
 25. Plecak powinien byc dobrze wyprofilowany, ciężar podręczników jest ogromny.

  OdpowiedzUsuń
 26. Lubilam kupowac orginalnej marki wtedy sluzyl mi na pare lat. Teraz moim corkom wybieram te ktore maja usztywniwnie.

  OdpowiedzUsuń
 27. Wybieranie plecaka do szkoły zawsze było dla mnie przygodą. Przeglądanie wzorów, kolorów, przymierzanie modeli o różnych kształtach, to była prawdziwa zabawa!

  OdpowiedzUsuń
 28. O mamo, pamiętam swój szkolny plecak. Nie był taki brokatowo-neonowy jakie są teraz. Był za to meeega ciężki. Na szczęście posiadał coś w rodzaju usztywnienia, dzięki czemu teraz nie kłopoczę się skoliozą.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja bardzo lubię plecaki, takie które mieszczą wszystko, ale i stawiam też na listonoszki. Dla mnie marka nie ma znaczenia, ważne że się nam podoba coś oryginalnego

  OdpowiedzUsuń
 30. Miałam różne plecaki do szkoły, nawet jeden tornister. Dawniej jakoś specjalnie nie zwracano uwagi na markę czy usztywnienie o którym piszesz. Plecak musiał się po prostu podobać.

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja to zawsze patrzyłam żeby był ładny i mi się podobał, później liczyła się firma. W szkole średniej już nosiłam wszystko w torebce.

  OdpowiedzUsuń
 32. Za moich czasów wybór był bardzo okrojony. Brało się co było. Teraz dzieciaki mają całą gamę tornistrów do wyboru. I bardzo dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 33. Co roku jest o to niezła walka. Rodzice patrzą na funkcjonalność, a dzieciaki na to co modne. I jak tu wybrać :-)

  OdpowiedzUsuń
 34. wybór plecaka do szkoły jeszcze przede mną, ale mam nadzieję, że nie będę musiała patrzeć na wytrzymałość tylko jakość wykonania :-)

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja byłam głupia gdy nosiłam plecak bo na jednym ramieniu i nabawiłam się sporej skoliozy

  OdpowiedzUsuń
 36. Najważniejsze to aby był lekki i miał conajmniej 2 przegródki :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Idealny plecak to taki, który nie obciąża naszych pleców. Niestety, przez ponad 10 lat edukacji, teraz, gdy ledwie skończyłam szkołę, mam problemy z kręgosłupem. Najprawdopodobniej spowodowane przeciążeniem. A wszystko dlatego, że ciągle wymagano noszenia praktycznie wszystkich książek, które ważyły nie mało. Plecak miałam dobrany dość dobrze, ale jak widać, nie wystarczająco.

  Carrrolina Blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 38. Najważniejsze żeby dziecko nie ucierpiało...

  OdpowiedzUsuń
 39. Wybór plecaka do szkoły to nie jest wcale łatwe zadanie, trzeba uwzględnić kilka czynników, zwłaszcza, że dzieci noszą kilogramy podręczników, moja córka dwa zestawy, bo profilowana szkoła.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)