Czy warto ubezpieczyć dziecko w szkole?

13:58:00

Cześć Kochani!

Minął już ponad miesiąc od rozpoczęcia roku szkolnego a co za tym idzie, jeśli jeszcze nie zastanawialiście się nad kwestią ubezpieczenia swojego dziecka na ten intensywny, wymagający szkolny czas pełen przygód, najwyższa na to pora! Pewnie nie raz mieliście dylemat czy w ogóle wykupić ubezpieczenie dla swojego dziecka i gdzie najlepiej to zrobić. Wypadki w końcu chodzą po ludziach... a po dzieciach to i cz czasem wręcz skaczą... :-D. Z drugiej strony jednak - ile to razy słyszeliście o tym, jak to dziecko złamało rękę na szkolnym boisku czy też spadło ze schodów a o zadośćuczynienie trzeba było wręcz walczyć... Jak to więc z tym ubezpieczeniem jest? Czy warto ubezpieczyć dziecko w szkole i gdzie najlepiej to zrobić?


Czy warto ubezpieczyć dziecko w szkole?
Myślę, a przynajmniej mam nadzieję, że dla większości rodziców to pytanie czysto retoryczne. No chyba, że rodzić ów jest Rockefellerem i jeśli dziecku stanie się coś mniej lub bardziej poważnego w szkole, która przecież ma za zadanie zapewnić dziecko bezpieczeństwo, zamiast skorzystać z odszkodowania, będzie chciał sam pokryć często wcale niewysokie koszty leczenia.

Opowiem Wam zresztą historię na własnym przykładzie - w piątej klasie pieniądze na ubezpieczenie postanowiłam przeznaczyć na inne rzeczy - w końcu mnie nic nigdy się nie dzieje! Chcesz rozśmieszyć los? Opowiedz mu o swoich planach. ;-) Nie więcej niż dwa tygodnie później przeuroczo spadłam z rowera, odnosząc całkiem niemałe obrażenia - wyjeżdżałam właśnie ze szkoły i nie zauważyłam zbyt wysokiego krawężnika. No cóż, pożałowałam wtedy poskąpienia na ubezpieczeniu.

Odpowiedź jest więc prosta - tak, zawsze ubezpieczać żywotnego młodego człowieka! ;-) Pozostaje jeszcze pytanie gdzie to zrobić, aby mieć pewność, że w razie W odszkodowanie będzie wypłacone szybko i... w ogóle.

Gdzie ubezpieczyć dziecko od wypadków w szkole?
Właściwie nie tylko od wypadków w szkole, bowiem dziecko objęte ubezpieczeniem chronione jest także i poza jej terenem - przez cały czas trwania roku szkolnego. 
Przyznam, że przed napisaniem tego wpisu robiłam mały research, jeśli chodzi o różne ubezpieczenia. Moim faworytem, jeśli chodzi o ubezpieczenie dziecka zdecydowanie pozostaje Nationale Nederlanden, który oferuje bardzo korzystne warunki, ale i przede wszystkim naprawdę zabezpiecza tak nas, jak i dziecko w razie jakichkolwiek szkód. Przykłady?
* Ubezpieczenie wypłacane jest od razu - nie zaś na przykład dopiero po oględzinach u lekarza, które zazwyczaj następują wtedy, kiedy najważniejsze objawy ustępują.
* Proces skorzystania z takiego ubezpieczenia, jak i nabycie go jest bardzo proste.
* Do wyboru masz aż 3 pakiety, tak więc bez problemu znajdziesz coś dopasowanego dla siebie i swojego dziecka i wybierzesz opcję na swoją kieszeń.
* Twoje dziecko jest chronione 24 godziny na dobę.
* Otrzymujesz uczciwą i pełną kwotę w razie wypadku, nie zaś procent od urazu,czy przykładowo marne 50 zł według tabelki za złamanie.
Korzyści jest naprawdę sporo - szukając ubezpieczenia dla dziecka naprawdę warto się im przyjrzeć. :-)

A Wy kupiliście już ubezpieczenie dla dziecka? Na co przede wszystkim zwracajcie uwagę podczas jego wyboru? 
xoxo

Przeczytaj także

0 komentarze

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)