Czy warto ubezpieczyć dziecko w szkole?

by - 13:58:00

Cześć Kochani!

Minął już ponad miesiąc od rozpoczęcia roku szkolnego a co za tym idzie, jeśli jeszcze nie zastanawialiście się nad kwestią ubezpieczenia swojego dziecka na ten intensywny, wymagający szkolny czas pełen przygód, najwyższa na to pora! Pewnie nie raz mieliście dylemat czy w ogóle wykupić ubezpieczenie dla swojego dziecka i gdzie najlepiej to zrobić. Wypadki w końcu chodzą po ludziach... a po dzieciach to i cz czasem wręcz skaczą... :-D. Z drugiej strony jednak - ile to razy słyszeliście o tym, jak to dziecko złamało rękę na szkolnym boisku czy też spadło ze schodów a o zadośćuczynienie trzeba było wręcz walczyć... Jak to więc z tym ubezpieczeniem jest? Czy warto ubezpieczyć dziecko w szkole i gdzie najlepiej to zrobić?


Czy warto ubezpieczyć dziecko w szkole?
Myślę, a przynajmniej mam nadzieję, że dla większości rodziców to pytanie czysto retoryczne. No chyba, że rodzić ów jest Rockefellerem i jeśli dziecku stanie się coś mniej lub bardziej poważnego w szkole, która przecież ma za zadanie zapewnić dziecko bezpieczeństwo, zamiast skorzystać z odszkodowania, będzie chciał sam pokryć często wcale niewysokie koszty leczenia.

Opowiem Wam zresztą historię na własnym przykładzie - w piątej klasie pieniądze na ubezpieczenie postanowiłam przeznaczyć na inne rzeczy - w końcu mnie nic nigdy się nie dzieje! Chcesz rozśmieszyć los? Opowiedz mu o swoich planach. ;-) Nie więcej niż dwa tygodnie później przeuroczo spadłam z rowera, odnosząc całkiem niemałe obrażenia - wyjeżdżałam właśnie ze szkoły i nie zauważyłam zbyt wysokiego krawężnika. No cóż, pożałowałam wtedy poskąpienia na ubezpieczeniu.

Odpowiedź jest więc prosta - tak, zawsze ubezpieczać żywotnego młodego człowieka! ;-) Pozostaje jeszcze pytanie gdzie to zrobić, aby mieć pewność, że w razie W odszkodowanie będzie wypłacone szybko i... w ogóle.

Gdzie ubezpieczyć dziecko od wypadków w szkole?
Właściwie nie tylko od wypadków w szkole, bowiem dziecko objęte ubezpieczeniem chronione jest także i poza jej terenem - przez cały czas trwania roku szkolnego. 
Przyznam, że przed napisaniem tego wpisu robiłam mały research, jeśli chodzi o różne ubezpieczenia. Moim faworytem, jeśli chodzi o ubezpieczenie dziecka zdecydowanie pozostaje Nationale Nederlanden, który oferuje bardzo korzystne warunki, ale i przede wszystkim naprawdę zabezpiecza tak nas, jak i dziecko w razie jakichkolwiek szkód. Przykłady?
* Ubezpieczenie wypłacane jest od razu - nie zaś na przykład dopiero po oględzinach u lekarza, które zazwyczaj następują wtedy, kiedy najważniejsze objawy ustępują.
* Proces skorzystania z takiego ubezpieczenia, jak i nabycie go jest bardzo proste.
* Do wyboru masz aż 3 pakiety, tak więc bez problemu znajdziesz coś dopasowanego dla siebie i swojego dziecka i wybierzesz opcję na swoją kieszeń.
* Twoje dziecko jest chronione 24 godziny na dobę.
* Otrzymujesz uczciwą i pełną kwotę w razie wypadku, nie zaś procent od urazu,czy przykładowo marne 50 zł według tabelki za złamanie.
Korzyści jest naprawdę sporo - szukając ubezpieczenia dla dziecka naprawdę warto się im przyjrzeć. :-)

A Wy kupiliście już ubezpieczenie dla dziecka? Na co przede wszystkim zwracajcie uwagę podczas jego wyboru? 
xoxo

You May Also Like

36 comments

 1. Myślę że to obowiązek każdego rodzica! Miło że o tym piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek ma ubezpieczenie grupowe w przedszkolu, mam nadzieję jednak że nie będziemy musieli korzystać z wypłat i żadnych wypadków nie będzie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci nie mam więc nie ubezpieczam w tej chwili, ale moje koleżanki wiem, że tym się zajmowały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co rok ubezpieczałam dzieci nie tylko w szkole, na pewno warto. Jak pamiętam pracę w szkole, to dzieci miały niesamowite pomysły ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam propozycję by ubezpieczyć dziecko w przedszkolu. Nie zrobiłam tego, dlaczego? Bo nie lubię płacić dwa razy. Nawet jeżeli coś kusi, albo jeżeli to jest niby mała kwota. Może te ubezpieczenie o którym wspominasz wypada ciut lepiej na tle innych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne jest to ubezpieczenie! Szkoda ze nie było takiego wyboru gdy ja byłam dzieckiem, non stop coś sobie łamałam.

  OdpowiedzUsuń
 7. ubezpieczenie ważna sprawa, zwłaszcza w przypadku dzieci
  temat może kiedyś mi się przyda "D

  OdpowiedzUsuń
 8. U nas w sumie szkoła zrezygnowała z ubezpieczania dzieci - każdy ma o to zadbać sam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja osobiście nie mam styczności z tego typu ubezpieczeniem,ale uważam że warto je posiadać ale oby nie było to potrzebne na wypadek "W" odpukać w niemalowane ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Od zawsze rodzice przykładali wielką wagę do szkolnego ubezpieczenia.
  Dobrze że poruszyłaś taką kwestię :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja się w szkole ubezpieczam. Składka nie jest bardzo wysoka, ale w razie potrzeby pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 12. Od zawsze rodzice przykładali wielką wagę do szkolnego ubezpieczenia.
  Dobrze że poruszyłaś taką kwestię :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę że takie ubezpieczenie jest obowiązkowe. Zawsze lepiej ubezpieczyć niż później tego żałować.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wiem jak teraz, ale ja zawsze od podstawówki aż po studia byłam ubezpieczana. Zwłaszcza, że koszt nie był wysoki. Myślę, że nadal warto:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Sama kiedyś miałam złamanie. Skutki odczuwam do dziś, ale wg orzecznika to był mały uszczerbek i starczyło na nowe buty dziecięce. Powiem, że wtedy byłam zawiedziona. Teraz, jako matka, patrzę na to, by nie trzeba było chodzić po orzecznikach i czekać na pieniądze z ubezpieczenia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten temat jeszcze przede mną, ale ostatnio jak słucham mam to mówią, ze warto :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wykupiłam pakiet w przedszkolu. Myślę jednak o dodatkowym ubezpieczeniau

  OdpowiedzUsuń
 18. Odkąd pamiętam zawsze byłam ubezpieczona w szkole. Mój syn też. U mnie zawsze ubezpieczenie było obowiązkowe.

  OdpowiedzUsuń
 19. Od kiedy pamiętam zawsze byłam ubezpieczona w szkole :) Wydaje mi się, że to doskonałe rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Wprawdzie moje dziecko jest jeszcze na to zdecydowanie za małe, ale dobrze, że o tym piszesz :).

  OdpowiedzUsuń
 21. Myślę, że dziecko powinno być ubezpieczone, bo różne się mogą zdarzyć.

  OdpowiedzUsuń
 22. Moje dzieci mają ubezpieczenie w przedszkolu. Każdy z synów sobie w minionym roku coś zrobił ale uzyskanie pieniędzy było długotrwałe i trudne. Ale uważam, że trzeba ubezpieczać.

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie mamy w tym roku ubezpoeczenia poprzez szkołę, zrezygnowali z tego. Każdy rodzic sam jak chce ubezpiecza dziecko. Młody jest jednak uzebpieczony. Jest ruchliwy i wolę dmuchać na zimne, nawet jeśli miałby mieć wtedy na przysłowiowe"cukierki"

  OdpowiedzUsuń
 24. Uważam, że warto się ubezpieczać, a szczególnie dzieci. Mają przecież tyle dziwnych pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 25. mi do szkoły jeszcze daleko, ale ubezpieczyłam dziecko w przedszkolu. Myślę, że to tylko taki wariant bezpieczeństwa, bo jakby coś się stało to i tak lepiej ubezpieczyć prywatnie.

  OdpowiedzUsuń
 26. U Nas w szkole warunki ubezpieczenie są słabe dlatego któryś rok z rzędu ubezpieczam moje dzieci po za szkołą. Tak czy siak nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu bo nigdy nie wiadomo co się przytrafi.

  OdpowiedzUsuń
 27. Moja córka chodzi do przedszkola, gdzie placówka nie ma obowiązku ubezpieczać dzieci i to zadanie leży po stronie rodziców. Uważam, że bardzo ważne jest ubezpieczenie dziecka i ochrona go

  OdpowiedzUsuń
 28. Oczywiście, że warto i to bez dwóch zdań, bo przezorności nigdy za wiele. Zarówno w szkole, jak i poza nią, różne rzeczy mogą się przydarzyć, a wtedy ubezpieczenie bardzo się przydaje.

  OdpowiedzUsuń
 29. Zawsze ubezpieczam i w przedszkolu i teraz w szkole (indywidualnie). Nigdy nie wiadomo co się może przydarzyć. Wypadki chodzą po ludziach.

  OdpowiedzUsuń
 30. świetne informację, póki jednak co nie są mi one potrzebne, ale kiedyś będę o nich pamiętać!

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo ciekawy temat. Ubezpieczenie dziecka jest bardzo istotne i zdecydowanie warto z niego korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja uważam, że warto bo gdy sobie coś złamie dostanie jakiś %. Pamiętam jak w zeszłym roku dostaliśmy zwrot za pobyt w szpitalu i zwróciło nam się z nawiązką wykupienie tego ubezpieczenia na rok. To sa na prawdę niskie kwoty, a nigdy nie wiadomo co się zdarzy.

  OdpowiedzUsuń
 33. Mój syn chodzi do przedszkola ale nie korzystamy z tego ubezpieczenia, które oferuje przedszkole, a całą rodziną i wykupilismy pakiet w Nationale Nederlanden i uważam to za dużo lepszą opcje. Zwłaszcza, że pamiętam jak byłam dzieckiem i co chwila miałam coś połamane a mama musiała biegać żeby załatwić ubezpieczenie, a tu wystarczy wypełnić formularz przez internet

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)