Najlepsza pomoc z matematyki - Matma Bez Spiny!

by - 15:59:00

 Hej, Kochani.

Do nowego roku szkolnego pozostało już jedynie kilka dni. Tym razem dzieciom wracającym do szkół towarzyszy o wiele większy stres, niż zazwyczaj - w końcu wracają one do stacjonarnej nauki po o wiele dłuższej przerwie, niż zazwyczaj. Pandemia przyczyniła się do zmiany trybu nauczania na w większości całkowicie zdalny, przez co i przyswajanie wiedzy wyglądało przez ostatnie półrocze zupełnie inaczej. Te z przedmiotów, które sprawiają zazwyczaj pociechom trudności, nie zostały więc często przekazane w ciekawy i merytoryczny sposób podczas tradycyjnych lekcji. Ja sama, kiedy (wówczas gdy po ziemi chodziły jeszcze dinozaury ;)) uczęszczałam do szkoły, zawsze najbardziej obawiałam się matematyki. Cóż tu dużo mówić, do umysłu ścisłego zdecydowanie było mi daleko. Wówczas nie było jeszcze dostępu do licznych pomocy, do których teraz dzieci, rodzice i nauczyciele mają możliwość sięgnąć za pomocą Internetu. Ach, bajką byłoby, gdybym sama podczas swoich szkolnych matematycznych utarczek mogła sięgnąć po to, co dostępne jest dzisiaj. 

W tym wpisie chciałabym podpowiedzieć ciekawe rozwiązanie dla tych rodziców, których dzieci nie do końca dobrze odnajdują się w świecie liczb i cyferek. Natrafiłam bowiem na przesympatyczną Panią Patrycję i jej projekt Matma Bez Spiny, który zdecydowanie zasługuje na uwagę - to wyjątkowy zbiór e-booków, który nie tylko pomoże dzieciom bezstresowo powtórzyć materiał w dogodnym dla nich tempie i czasie, ale i świetny zbiór pomocy, z którego korzystać można podczas zapoznawania się z nowym, nieznanym dotychczas materiałem. Jestem pewna, iż nauka matematyki stanie się wówczas o wiele łatwiejsza, ale i przyjemniejsza.


E-booki stworzone przez Panią Patrycję w cyklu Matma bez spiny obejmują program dla klas od 4 do 8 szkoły podstawowej i łącznie jest ich 5. Wszystkie z nich znajdziecie pod linkiem- https://www.matmabezspiny.pl/sklep/. W dodatku mam dla Was niespodziankę w postaci kodu rabatowego. Po wybraniu danego e-booka, jeśli użyjecie kodu 'okiemjulii' dostaniecie rabat w wysokości aż 20%. ;)

Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiej właśnie serii e-booków oraz dlaczego właściwie powstały? O to postanowiłam zapytać samą autorkę, aby przybliżyć Wam nieco ideę takich właśnie pomocy.

"Skąd pomysł? 

Co roku rodzice moich uczniów proszą o kilka lekcji matematyki w sierpniu, aby powtórzyć materiał z poprzedniej klasy by nowy rok szkolny zacząć bez spiny i z przypomnianą wiedzą. 
Postanowiłam więc pomóc w powrocie do szkoły nie tylko moim uczniom - stworzyłam więc e-booki, które oparte są na podręcznikach wiodących wydawnictw i są zgodne z podstawą programową. Są uniwersalną pomocą dla uczniów nie tylko w powrocie do szkoły - można śmiało korzystać z nich przez cały rok szkolny! 

Dlaczego powstały?
Wiele mówi się o tym, że szkoła nie uczy dzieci jak się uczyć ... Zgadzam się z tą opinią i stwierdziłam, że chciałabym to zmienić. Dać uczniom fajne narzędzie, dzięki któremu mogą nauczyć się uczyć. Korzysta na tym każdy - uczeń szlifuje swoją wiedzę matematyczną,ale przy tym staje się bardziej samodzielny. A przy tym może na spokojnie wrócić do szkoły i mieć pewność, że wchodzi w nowy rok szkolny dobrze przygotowany. Rodzic - śpi spokojnie, bo wie, że dziecko jest w dobrych matematycznych rękach :) Nie musi spędzać przy tym długich i żmudnych godzin na powtarzaniu materiału z matematyki (w końcu który rodzic to lubi?) :) 
Jeden produkt, a tyle korzyści dla każdego!"


Ja sama z e-bookami miałam już okazję się zapoznać i mogę Wam powiedzieć, iż z przyjemnością podaruję je bratu, dla którego bez wątpienia nauka matematyki z taką pomocą po przerwie od szkoły będzie o wiele prostsza i przyjemniejsza. Pomoce te, stworzone w bardzo przejrzysty i sympatyczny dla oka sposób, są dostosowane do wszelkich urządzeń mobilnych, tak więc dziecko może z nich korzystać nawet z poziomu smartfonu, czy też tableta. Zdecydowanie żałuję, że sama nie miałam dostępu do takich ułatwień, kiedy sama borykałam się z tym przedmiotem na tym poziomie. I co więcej, uważam, że Matma Bez Spiny, to w tym przypadku hasło idealne. ;)

Podsuwacie pomoce tego rodzaju swoim dzieciom? Co sądzicie o projekcie Matma Bez Spiny?
xoxo

You May Also Like

14 comments

 1. Myślę, że to naprawdę świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, ze za moich czasów nie było takich pomocy :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też żałuję, że tyle obecnych pomocy dydaktycznych mnie ominęło, jakże łatwiej byłoby mi zaprzyjaźnić się z matematyką. :)

   Usuń
 3. O kurczę, ja z matmy nigdy nie byłam orłem więc taka pomoc na pewno by mi się przydała w czasach szkolnych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem ci że ja na przykład zawsze miałam problem z matematyką uważam takie sposoby za bardzo pomocne natomiast mnie pomogło patologiczne tłumaczenie matematyki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurczę, a jakie to jest patologiczne tlumaczenie?
   Brzmi trochę przerażająco 😒

   Pozdrowienia, Patrycja

   Usuń
 5. Nie miałam większych problemów z matematyką, ale myślę że taka pomoc byłaby bardzo przydatna

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny i przydatny produkt 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Przydałoby się cos takiego dla moich tegorocznych maturzystów, takie pomoce okazują się świetnym uzupełnieniem. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tych ebookach, pewnie głownie dlatego, że etap szkolny mam już za sobą i nie mam dzieci. Ciekawa inicjatywa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że to coś w sam raz dla mojego syna. Matematyka to nie jest jego najmocniejsza strona.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja sama miałam ogromne problemy z matematyką :/

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja córka radzi sobie z matematyką bez problemu, ale dziś zaczyna 4 klasę i zobaczymy jak to dalej będzie wyglądało.

  OdpowiedzUsuń
 12. Serio, czasem żałuję, że nie jestem dzieckiem w obecnych czasach. Przez take pomoce naukowe życie byłoby dużo łatwiejsze :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)