Historia pojazdu - dlaczego warto ją sprawdzić?

by - 13:55:00

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem samochodu, zdecydowanie powinieneś dowiedzieć się, czym jest historia pojazdu i dlaczego jej sprawdzenie może się okazać tak bardzo istotne. Pewnie niejednokrotnie miałeś lub miałaś okazję słyszeć opowieści znajomych, którzy żalili się, że zakup samochodu okazał się kompletnym nieporozumieniem. Sprzedający obiecywał samochód bezwypadkowy, w dobrym stanie, o określonym przebiegu i bez wielu napraw do wykonania. Ba, zarzekał się, że jest pierwszym właścicielem auta. W praktyce jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna, a Twoi znajomi niezbyt znają się na autach, zatem - nie wiedząc o tym - popełnili błąd już na samym początku. Jaki?
Jak sprawdzić historię pojazdu?

W dzisiejszych czasach kupując samochód nie musisz już polegać jedynie na zapewnieniach sprzedającego. Innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy i rozczarowań jest tak zwany raport VIN. Aby ją sprawdzić, możesz zamówić specjalny raport za pośrednictwem strony internetowej (na przykład Autobaza). W nim znajdziesz:
- niezbędne dane techniczne, takie jak model, marka, rok produkcji samochodu i typ paliwa, które go zasila,
- rzeczywisty przebieg pojazdu, zawierający rejestr znanych odczytów przebiegu auta,
- historię zdarzeń, czyli między innymi wszelkiego rodzaju znane wypadki,
- historię sprawdzeń numeru VIN w serwisie,
- sprawdzenie w bazach aut poszukiwanych, dzięki czemu zyskujesz pewność, że nie kupujesz auta, które zostało kradzione - AAT, niemiecka, włoska, słoweńska, litewska, czeska, holenderska, rumuńska, kanadyjska, słowacka, szwedzka, norweska, Kaynine, CrimiMail,
- spis usterek fabrycznych, o których ostrzega producent,
- historię internetową - zbiór danych z aukcji czy portali internetowych, na których pojawiał się samochód,
- zdjęcia pojazdu,
- opcje wyposażenia, które są zakodowane w numerze VIN,
- dane producenta z adresem.


Zamówienie historii pojazdu nie jest drogie, a dzięki niej możesz uniknąć wielu wydatków, których tak naprawdę nikt nie spodziewa się, ulegając zapewnieniom kupującego o tym, iż jest on pierwszym właścicielem auta, wcześniej nie uległo ono żadnemu wypadkowi czy… zostało nabyte w sposób całkowicie legalny. Szczególnie istotne może się to okazać podczas sprowadzania samochodu zza granicy. Jeśli ogłoszenie z ofertą sprzedaży auta budzi u Ciebie jakiekolwiek zastrzeżenia, sprawdzenie jego pełnej historii również będzie bardzo rozsądnym posunięciem. Podobnie powinna również wyglądać sytuacja, w której kupujący udziela Ci jedynie zawoalowanych odpowiedzi, a Ty nie do końca znasz się na samochodach i nie znasz żadnego zaufanego mechanika. Zamawiając cokolwiek w sieci również pierwszym posunięciem powinno być sprawdzenie opinii. Jeszcze niedawno nie było możliwości sprawdzenia historii pojazdu, z której w prosty sposób możesz dowiedzieć się czy sprzedający jest z Tobą uczciwy. Dzięki temu możesz również zaoszczędzić sporo czasu, który w takiej sytuacji musiałbyś poświęcić na sprawdzenie opinii.


Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu?

Jak widzisz, zamówienie historii pojazdu odsłoni przed Tobą całą przeszłość wybranego samochodu. Zakup auta, które ma sztucznie obniżony przebieg czy jest kradzione, mogłoby w przyszłości przysporzyć Ci wielu problemów z organami ścigania a także kompletnie nieplanowanych wydatków. Wyobraź sobie sytuację, w której podczas klasycznej kontroli drogowej okazuje się, że poruszasz się kradzionym samochodem i na nic zdają się Twoje tłumaczenia, iż przecież dopiero co to auto zakupiłeś… Wierz mi, miałam styczność z podobną sytuacją w rodzinie i wyprostowanie całej sytuacji kosztowało mnóstwo czasu oraz nerwów. Ukryte wady i usterki także nie wiążą się z niczym przyjemnym. Kupując samochód w końcu nikt z nas nie spodziewa się, że już niedługo będzie musiał przeznaczyć sporą kwotę na naprawę czy nawet i wymianę najważniejszych części. Dzięki zamówieniu historii pojazdu zyskujesz pewność, że kupowany przez Ciebie samochód faktycznie jest najlepszym wyborem- bez żadnych ukrytych kosztów.


You May Also Like

3 comments

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)