Jak podnieść swoją pozycję na rynku pracy?

by - 00:44:00

Witajcie, Kochane.

Obecnie na rynku pracy pojawia się coraz więcej wartościowych ofert skierowanych dla kobiet. Zdobycie wymarzonej posady nigdy jeszcze nie było tak łatwe, ale i... tak trudne zarazem. Co bowiem, jeśli nie mamy odpowiednich kompetencji do aplikowania na dane stanowisko, lub też nie ukończyłyśmy odpowiedniej szkoły? Pomiędzy dbaniem o domowe ognisko, porządkiem i ugotowaniem pełnowartościowych posiłków, a także i często opieką nad dzieckiem, lub też dziećmi ciężko wygospodarować czas na poszerzanie swoich horyzontów. Wiadomo, iż różnie to w życiu bywa - zdarzają się i sytuacje, kiedy naukę trzeba przerwać. Dziś przychodzę do Was, moje Drogie Panie - Matki i Żony z kilkoma propozycjami na temat tego w jaki sposób podnieść swoją pozycję na rynku pracy.


Sama mam to szczęście, iż udało mi się ukończyć liceum w terminie - i to z całkiem niezłymi wynikami. Mam jednak jedną koleżankę, która zrobiła to dopiero kilka lat później - najpierw oblała rok, później zaś wyszła za mąż i urodziła dziecko. Dawniej o taką możliwość było ciężko - dziś warto się na nią zdecydować, kiedy tylko zaistnieje taka możliwość. Moja znajoma wybrała liceum dla dorosłych SKK w Bydgoszczy, z którego oferty możemy skorzystać także w Warszawie, Łodzi i Toruniu. Decyzję o kontynuacji nauki w liceum, lub też jej podjęciu warto podjąć już teraz - jest to bowiem ostatni rok (!), kiedy licealna edukacja trwać będzie 3 lata. Później wrócimy już do systemu czwórkowego. Nauka w liceum SKK dla osób po szkole podstawowej, lub też po gimnazjum trwa 3 lata, zaś jeśli po ukończeniu zawodówki czujemy potrzebę poszerzenia wiedzy o licealną - spędzimy w niej 2 lata. Sama z pewnością wahałabym się przy wyborze liceum dla dorosłych - tego rodzaju szkół powstało obecnie całkiem sporo, toteż z pewnością kierowałabym się przede wszystkim opiniami znajomych. Opinie tych bliskich są mi bezcenne - szczególnie tych, które wraz z podjęciem kontynuacji nauki ogarniają całe domowe pielesze. Co do SKK - moja znajoma ręczy za wysoki poziom nauczania, przy czym nauka podawana jest w bardzo przystępny sposób. Jeśli chodzi o Bydgoszcz, szkoła umiejscowiona jest praktycznie w centrum, dzięki czemu dojazd komunikacją miejską jest prosty. Co najważniejsze - SKK pozwoliło uzyskać mojej znajomej na tyle wysokie wyniki, iż obecnie jest na drugim roku studiów wyższych. To jednak nie ostatnia możliwość - równie dobrze mogła podjąć naukę w szkole policealnej.

Jak zatem, Drogie Moje, poprawić swoją pozycję na rynku pracy? Przede wszystkim: nie bać się! Tu jest teraz i druga taka szansa może się już nie nadarzyć. Twarde postanowienie i gotowość do działania to podstawa sukcesu, a jeśli mamy to szczęście i możliwość skorzystania z pomocy wsparcia najbliższych, tym lepiej. 3 lub 2 lata w liceum dla dorosłych miną jak z bicza strzelił, a potem już droga do wymarzonej kariery gotowa. Studia, które odkładałaś z roku na rok nie muszą już dłużej na Ciebie czekać. A może po prostu kilka specjalistycznych kursów i uda Ci się znaleźć pierwsze zlecenia? Sama dawno już nauczyłam się jednego - i Wam także polecam z tej samej rady skorzystać. Przyszłość stoi przed Tobą otworem, jeśli tylko odważysz się po nią sięgnąć. ;)

Dajcie znać, czy znacie osobę która skorzystała z oferty liceum dla dorosłych - a może to byliście Wy? Co sądzicie o możliwościach, jakie daje SKK? Czy Waszym zdaniem warto inwestować w siebie i podnosić swoje kompetencje?
xoxo

You May Also Like

63 comments

 1. Byłam sluchaczem tej szkoły ale na PSK. Myślę, że to fajne rozwiązanie, więc takie szkoły są jak najbardziej na plus

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie korzystałam ale korzystała moja siostra. Uważam że to świetny pomysł i szansa rozwoju :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja na szczęście skończyłam liceum ze swoim rocznikiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze byłam i będę za samorozwojem, jak stoisz to się cofasz! 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja koleżanka chodziła do podobnej szkoły licealnej, wlasnie z podobnych powodów co twoja 😊 jednak ta szkoła zwała się wieczorowe liceum dla doroslych 😊 najważniejsze że ma to już za sobą ☺☺

  OdpowiedzUsuń
 6. doszkalanie się jest bardzo ważne. dużo pracuję ale staram się także podnosić swoje kalifikacje za pomocą kursów i szkoleń.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny bardzo przydatny artykuł

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój mąż był w Liceum dla dorosłych przez rok. Już dokładnie nie pamietam, jak to było ale pierwszy rok lub dwa chodził do normalnego liceum, a w ostatniej klasie (chyba) przeniósł się już do tego dla dorosłych :D No i sobie chwalił :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja kończyłam Liceum dla dorosłych przez swoje życiowe błędy - cieszę się że takie szkoły istnieją bo dzięki temu zrobiłam maturę kiedy zmądrzałam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem na etapie szukania pracy i największy problem, na który zwraca pracodawca to długa przerwa bez pracy...

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj takie kursy i szkolenia bardzo się później przydadzą i przy okazji możemy się dzięki temu nieźle rozwinąć :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Skończyłam liceum w terminie, studia niestety też. :) I szczerze - nie znam osoby, która skończyła szkołę dla dorosłych. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na całe szczęście w obecnych czasach jest mnóstwo możliwości...
  Jeżeli ktoś nie skorzystał z oferty edukacyjnej w odpowiednim czasie - zawsze może wybrać coś teraz - oferta jest na prawdę szeroka :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja w tym roku skończyłam edukację i na chwilę obecną nie planuję powrotu do szkolnej ławki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo dobrze, że istnieją teraz takie opcje! Moja mama myślę, że by się skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Znam kilka osób które robią sobie liceum dla dorosłych 🙂

  OdpowiedzUsuń
 17. Dużo osób z mojego otoczenia chodziło do Liceum dla dorosłych :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja nie znam takiej osoby a sama skończyłam szkołę że swoim rocznikiem:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Na naukę nigdy nie jest za późno:) Dobrze, że jest coraz więcej możliwości żeby podnieść swoje kwalifikacje :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetny post, bardzo przydatny ❤️

  OdpowiedzUsuń
 21. to dobrze, że jest taka opcja, dla osób, którym w życiu potoczyło się różnie...

  OdpowiedzUsuń
 22. Znakomita opcja dla osób które nie ukończyły szkoły w swoim czasie, różne są sytuacje i fajnie że można podjąć naukę w późniejszym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja już ten etap mam za sobą.

  OdpowiedzUsuń
 24. Oczywiście, że warto inwestowac w siebie :) I tak jak piszesz, nie warto się bac :) A licea dla dorosłych to świetna sprawa. W każdym wieku powinna byc możliwośc kształcenia, takiego jakiego ktoś potrzebuje:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Nigdy nie jest za późno by nauczyć się czegoś nowego :) W tym roku odpuszczam podjęcie nauki, bo chcę dokończyć prawko ale myślę, że na przyszły rok jakiś kurs bądź podyplomówkę wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo dobrze, ze istnieją takie szkoły, to szansa dla tych, którzy chcą zdobyć wykształcenie srednie 🌸

  OdpowiedzUsuń
 27. akurat nie korzystałam z tego, ale znajomi tak

  OdpowiedzUsuń
 28. Pewnie, że warto. Człowiek uczy się całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 29. Na szczęście szkoły mam dawno za sobą, ale zgadzam się że warto podnosić kwalifikacje! :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Edukacji nigdy dość. Dobrze poszerzać swoje kompetencje, bo nigdy nie wiadomo co się nam przyda.

  OdpowiedzUsuń
 31. Super �� naprawde znakomita opcja☺️☺️☺️ SXzegolnie dla nas kobiet. Fajnie, ze o Nas ktos mysli

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja po LO poszłam na studia ale takie liceum dla dorosłych to fajna sprawa jest chociaż w moim towarzystwie chyba wszyscy studia wybrali.

  OdpowiedzUsuń
 33. Na pewno warto inwestować w siebie, uczymy się przez całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 34. Świetnie to napisałaś podstawa to się nie bać w końcu na naukę nigdy nie jest za późno, ja sama z takiej oferty szkoły nie korzystałam, ale mam wiele koleżanek które korzystają z tego typu ofert i są bardzo zadowolone.

  OdpowiedzUsuń
 35. Bylam kiedys na kursie u nich ;)

  OdpowiedzUsuń
 36. Człowiek uczy się całe zżycie, warto się rozwijac :)

  OdpowiedzUsuń
 37. W kogo mamy inwestować jak nie w siebie? To najlepsze co możemy zrobić! Ich oferta jest naprawdę bogata i jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie!

  OdpowiedzUsuń
 38. osobiście nie lubię stac w miejscu i wolę sie rozwijać.

  OdpowiedzUsuń
 39. zawsze warto się rozwijać, a jesli można w ten sposób to jestem na tak

  OdpowiedzUsuń
 40. Szukam ciągle nowych szkoleń dla siebie fajnie jest coś więcej dopisać w cv niż tylko doświadczenie w pracy

  OdpowiedzUsuń
 41. Uważam, że takie liceum dla dorosłych to fajna opcja na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności

  OdpowiedzUsuń
 42. Świetna sprawa! Nigdy nie jest za późno na samorealizację i rozwój!

  OdpowiedzUsuń
 43. Mój chłopak 2 lata temu ukończył liceum. Mimo pracy, weekendowa nauka była super przygodą, choć nieraz było ciężko. Następnie zdał maturę i dostał się na studia. Nigdy nie jest późno dążyć za marzeniami i lepszą przyszłością ;) Warto!!!

  OdpowiedzUsuń
 44. znam dobrze tą szkołe. niedawno miałam okazję o niej pisac i jestem pod wrazeniem szerokiej oferty kształcenia

  OdpowiedzUsuń
 45. Ja po studiach zdecydowałam się kształcić w zupełnie innym kierunku i nie żałuję ☺

  OdpowiedzUsuń
 46. Świetny wpis kochana❤ ja uważam że cały czas warto inwestować w siebie i się rozwijac😊 mimo że sama skończyłam studia i różne szkolenia to ciągle zastanawiam się nad jakimś nowym kursem😉

  OdpowiedzUsuń
 47. Nigdy nie korzystałam z tego, ale jak ktoś chce, to warto spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 48. Uważam, że zawsze warto inwestować w siebie!! I nigdy nie jest na to za późno:)

  OdpowiedzUsuń
 49. Ja ciągle się uczę. Kolejne studia przede mną, tym razem psychoterapia :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Super ze coś takiego istnieje :) napewno nie jeden skorzysta z tej usługi :) Ja poszłam na prawdziwe studia także nie korystalam z tego niestety.

  OdpowiedzUsuń
 51. Ja uważam że to świetny pomysł 😊❤

  OdpowiedzUsuń
 52. Oczywiście, ze warto inwestować w siebie. Lata szkolne już jakiś czas za mną, ale znam kilka osób, które uczyły się w opisywanej przez Ciebie szkole i chwalą sobie system nauki i poziom kształcenia :)

  OdpowiedzUsuń
 53. Całe życie warto się uczyć, więc fajna alternatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 54. Różnie w życiu bywa i świetnie, że takie szkoły powstają. Każdy powinien mieć szansę na rozwój 👌🏻🙂🙂

  OdpowiedzUsuń
 55. Ja właśnie szukam czegoś dla siebie 😊

  OdpowiedzUsuń
 56. Zawsze warto, podnoszenie kompetencji zawsze się opłaca <3

  OdpowiedzUsuń
 57. Podziwiam osoby, które nadal inwestują w siebie, by cały czas podnosić swoją pozycję na rynku pracy! Brawo za determinację :)

  OdpowiedzUsuń
 58. Świetnie, że są takie rozwiązania dla ludzi, którzy zdecydowaliby się dokształcać :)

  OdpowiedzUsuń
 59. To fajna opcja dla wielu osób, które chcą faktycznie się czegoś nauczyć. Myślę, że teraz coraz więcej dorosłych z tego korzysta.

  OdpowiedzUsuń
 60. Zawsze warto się doszkalać. Takie kursy są bardzo wygodne.

  OdpowiedzUsuń
 61. Od września będzie też liceum Dzienne dla młodzieży. Moja obawa - gdzie lepiej posłać dzieko- do tej szkoły czy tradycyjnego liceum?? Gdzie będzie wyższy poziom i atmosfera szkoły??

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)