Plakaty na ścianę do salonu

by - 22:16:00

Salon bez wątpienia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu czy mieszkaniu. To w nim relaksujemy się po pracy, oglądając telewizję, spędzając czas z książką lub goszcząc znajomych. Niezależnie od wybranego stylu aranżacji, najistotniejsze w każdym salonie są wygodne meble, które zapewnią komfort. Odpowiednio duża i miękka sofa, stylowe fotele i stolik kawowy a także dobrze dobrane oświetlenie to podstawa. Aby jednak dopełnić całego wystroju, sięgamy także po różnego rodzaju dodatki - rośliny, zdjęcia czy grafiki w ozdobnych ramkach oraz rozmaite figurki. Coraz bardziej modnym i często wykorzystywanym rozwiązaniem są także plakaty na ścianę do salonu. W sklepach można znaleźć mnóstwo wzorów- na który z nich warto się zdecydować?

Jaki plakat do salonu?
Nie ukrywając- na ścianach salonu możesz powiesić plakat, przedstawiający dosłownie... wszystko. Jedynie od Twoich preferencji zależy grafika, na którą chcesz patrzeć każdego dnia. Plakaty mogą przedstawiać zwierzęta, ludzi, rośliny, różnego rodzaju abstrakcyjne wariacje czy pejzaże. Innym rozwiązaniem jest także wydruk własnego plakatu- stworzonego w programie graficznym lub zdjęcia. Najważniejszą zasadą jest jednak dopasowanie plakatów do wystroju całego pomieszczenia pod kątem kolorystycznym i stylistycznym. Kieruj się zasadą, iż co za dużo- to niezdrowo. I pamiętaj o tym, że barwny plakat to świetne rozwiązanie, aby ożywić wizualnie całe pomieszczenia, ale jeśli zdecydujesz się na kilka sztuk na swoich ścianach, dobrze byłoby, gdyby wszystkie ze sobą współgrały- inaczej osiągniesz efekt niekontrolowanego chaosu.


Plakaty do salonu a ramka
Poza wybraniem odpowiedniej grafiki, istotna będzie także ramka, w której zawiśnie. Zdecydowanie najczęściej wybierane są ramki drewniane, choć coraz bardziej popularne stają się także te metalowe. Alternatywne rozwiązanie? Kolorowe plastiki. Tutaj jednak uwaga, łatwo bowiem o to, aby "gryzły się" z samym plakatem. W wielu sklepach możesz znaleźć plakaty z dopasowaną do nich, gotową ramką, co jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz pomysłu na właściwe połączenie.


Macie plakaty w swoich salonach? Na jaki motyw się zdecydowaliście?
xoxo

You May Also Like

2 comments

  1. Jestem wielbicielką takich plalatów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wnętrza robią naprawdę spore wrażenie. Bardzo podoba mi sie takie drewno w pomieszczeniu. Myślę, że idealnie by się do niego sprawdziły jakieś ładne Dywany Granatowe. Co o tym uważacie?

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)