Jakie pędzle do makijażu są najlepsze?

by - 23:21:00

 Nieważne, czy lubisz tylko delikatnie podkreślić swoją urodę, czy też makijaż traktujesz jak sztukę i wybierasz ten bardziej wyrazisty nawet i na co dzień. Pędzle do makijażu dobrej jakości to podstawa, jeżeli chcesz zrobić makijaż, który będzie wyglądał estetycznie. Nawet, jeżeli używasz cieni najwyższej klasy - jeśli będziesz nakładać je byle jakim pędzlem z poprzekrzywianym włosiem różnej długości, nie masz najmniejszych szans, aby Twój makijaż wyglądał ładnie. Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Osobiście mam w swojej kolekcji pędzle kilku marek, z których korzystam według uznania - tak, jak mi najlepiej pasuje. Przy ich wyborze nie kierowałam się absolutnie tym, do czego są przeznaczone. Zdarza się, iż pędzel, którym teoretycznie powinno nakładać się bronzer używam do pudru, zaś tym co różu nakładam cień. Tutaj wszystko zależy od osobistych preferencji.

 

Czy opłaca się kupić zestaw pędzli? Oczywiście, pod warunkiem, iż jest on dobrej jakości i nie masz w swojej kolekcji większości potrzebnych pędzli. 

Jakie pędzle są potrzebne do codziennego makijażu? Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez :

- puchatego niewielkiego pędzelka do nakładania cienia bazowego

- skośnego pędzelka do nakładania ciemniejszego cienia w zewnętrznym kąciku

- dwóch pędzli klasycznych do nakładania cieni na powiekę

- pędzla do pudru

- pędzla do bronzera i rozświetlacza 

- puchatego miękkiego pędzla do blendowania cieni

- wielkiego pędzla z miękkim włosiem do rozcierania granic bronzera i rozświetlacza przy konturowaniu.

To  zestaw podstawowy, bo oczywiście niektórzy wykonują także kreski na powiekach przy pomocą pędzli oraz malują pędzelkiem brwi (ja używam kredki), czy też nakładają za jego pomocą podkład. 


Jakie pędzle mogę z czystym sumieniem polecić?

1. Jessup - to moja absolutna miłość od pierwszego użycia. Ich zestawy są fenomenalne, a przy tym nie kosztują dużo. Miękkie i niewypadające włosie, odpowiednia jego ilość, wygodne i solidne rączki, a przy tym naprawdę dobra jakość wykonania. Warto.

2. Zestaw no name z czarnymi rączkami z Allegro - który zakupiłam za około 40 zł świetnie sprawdził mi się na początku mojej przygody z makijażem. To taki podstawowy zestaw, z którego wciąż czasem korzystam. 

3. Revolution PRO New Neutral - zestaw pędzli z etui - marka Revolution to jedna z moich ulubionych marek, produkujących kosmetyki do makijażu. Tak, jak i mają kapitalne cienie, tak i mają naprawdę fajnej jakości pędzle. Ten zestaw wygląda przeuroczo.

Jakie pędzle Wy lubicie najbardziej?

xoxo

You May Also Like

2 comments

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)