Czy warto zamawiać próbki perfum?

by - 11:51:00

  Jak zapewne zdążyliście już zauważyć, od pewnego czasu zdecydowanie można mnie zaliczyć do perfumoholiczek. Owszem, od dawna mam w toaletce przynajmniej 50 flakonów, jednak stosunkowo niedawno zaczęłam się interesować bardziej niepopularnymi lub klasycznymi zapachami za sprawą mojego przyjaciela, który tą pasją mnie zaraził. Jak jednak wybrać te idealne perfumy, które tak pasują do moich upodobań, że koniecznie powinny zasilić mój zacny zbiór? Można oczywiście wybrać się do perfumerii, jednak osobiście nie jestem zwolenniczką tej metody. Wchodząc do niej zazwyczaj wącham przynajmniej kilka zapachów - a po paru następnych nie pamiętam już który był który i co tak właściwie mi się podobało. 

Alternatywną opcją jest oczywiście kupowanie zapachów w ciemno, co... czasami mi się zdarza. Kieruję się wówczas nutami zapachowymi, bo po takim stażu z różnymi perfumami wiem już, które z nich mi się podobają, a których nie toleruję wcale. 

Przechodząc do meritum - można także zamówić próbki perfum lub skusić się na ich miniatury, które liczą sobie najczęściej po 30 ml. Czy jednak jest to dobra opcja?


W zależności od tego, z jakiej półki cenowej zapach zamierzasz kupić i gdzie planujesz to zrobić, za próbkę zapłacisz od kilku aż po kilkadziesiąt złotych. Ja zazwyczaj zamawiam swoje zapachy z Notino, bo po wielu latach doświadczeń z różnymi perfumeriami wiem już, że flakoniki, które przyjdą stamtąd będą odpowiednio zabezpieczone i oryginalne.

Próbki zazwyczaj liczą sobie od 2 do 5 ml. Zdecydowanie jest to odpowiednia ilość, aby poznać dany zapach. Spryskać nim nadgarstek jednego ranka, szyję drugiego i zobaczyć jak dany zapach odbieramy o różnych porach dnia czy przy odmiennej pogodzie. 

Korzystanie z próbek uważam za właściwie najlepszą opcję - jednak opłacalną jedynie wówczas, kiedy zamierzasz poznać kilka zapachów. Dlaczego? Zamówienie jednej próbki z przesyłką nierzadko może być równowartością kwoty, którą zapłaciłoby się za... miniaturę danego zapachu. Wówczas lepiej poczytać opinie, przyjrzeć się nutom a nawet wybrać do perfumerii stacjonarnej i powąchać ten jeden konkretny zapach.

A Wy korzystacie z próbek perfum? Czy raczej sprawdzacie zapachy w drogerii?
xoxo

You May Also Like

2 comments

  1. Najczęściej dostaję próbki przy zakupach, osobno nigdy jeszcze nie zamawiałam. Kto wie czy tego nie zmienię :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)