Czy depilacja laserowa jest bolesna?

by - 16:45:00

Wiele osób chce mieć idealnie gładką skórę, co jest do możliwe dzięki depilacji laserowej. Z drugiej strony powszechne są obawy, że zabieg będzie powodował ból i inne nieprzyjemne konsekwencje. Na szczęście dyskomfort można w znacznym stopniu ograniczyć. Odpowiednie przygotowania do laserowego usuwanie owłosienia sprawi, że proces będzie niemal bezbolesny. Co więcej, nowoczesne urządzenia jak laser Vectus czy Thunder MT są wyposażone w innowacyjne technologie, które zapewniają prawie całkowite zniwelowanie nieprzyjemnych odczuć!


Jak wygląda depilacja laserem?

Warto wiedzieć, że laserowe usuwanie owłosienia polega na przykładaniu głowicy do danego miejsca ciała. W ten sposób wiązka lasera głęboko wnika w skórę. Melanina, czyli barwnik w mieszkach włosowych pochłania emitowaną energię, dzięki czemu cebulka włosa zostaje usunięta. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku ciemnego owłosienia i jasnej karnacji. Moc i czas trwania impulsu dobiera się indywidualnie do Klienta. Depilacja laserowa za pomocą sprzętów Vectus jest jednak zawsze bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Cały zabieg trwa zwykle od 30 minut do 2 godzin.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Na pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, bo zależy to od kilku czynników. Jednym z nich jest indywidualny próg bólu – dla większości dyskomfort związany z depilacją laserową np. urządzeniem Vectus będzie niezauważalny, delikatny lub zupełnie akceptowalny. Poza tym współczesne maszyny potrafią na bieżąco chłodzić miejsca poddawane laserowemu usuwaniu owłosienia. Należy w każdym razie pamiętać, żeby na pewien okres przed zabiegiem:

 • nie opalać się,

 • nie wyrywać włosków,

 • odstawić picie ziół jak dziurawiec i nagietek,

 • nie stosować peelingów, retinolu i kwasów.

Pielęgnacja po zabiegu

Nawet najlepszy bezbolesny laser do depilacji może sprawić, że na ciele przez kilka dni będzie utrzymywać się zaczerwienienie lub lekki obrzęk. W tym czasie należy zatroszczyć się o stan naskórka, który najlepiej myć bezmydłowymi produktami bez alkoholu. Miejsca podrażnione po laserowym usuwaniu owłosienia sprzętem Vectus można smarować specjalnymi zasypkami lub maścią łagodzącą, dbając równocześnie o to, aby nie pocierać zbyt mocno ciała np. ręcznikiem. Po upływie minimum 2 tygodni można znów wystawić ciało na ekspozycję słoneczną. 

Wskazania i przeciwwskazania do depilacji laserowej

Na początek trzeba podkreślić, że do depilacji laserowej nie kwalifikują się kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby cierpiące na choroby skóry, cukrzycę czy nieprzestrzegające zakazu opalania przed zabiegiem. Bezbolesny laser do depilacji np. Vectus może pomóc osobom cierpiącym na nadmierne owłosienie związane choćby z hirsutyzmem. Ponadto to dobra metoda, aby zniwelować wrastanie włosów i tworzenie się stanów zapalnych. Trzeba także podkreślić, że z dobrodziejstw zabiegu mogą korzystać kobiety i mężczyźni.

Komfortowa depilacja laserowa

Wybranie renomowanego gabinetu stosującego nowoczesne, bezbolesne lasery Vectus do depilacji daje pewność, że usuwanie owłosienia będzie komfortowe. Specjaliści dobiorą odpowiednie parametry, przeprowadzą wywiad z pacjentem i dołożą wszelkich starań, aby proces przebiegł niemal nieodczuwalnie. Po dobrym przygotowaniu skóry ewentualne nieprzyjemne doznania będą minimalne, a efekty znakomite i długotrwałe!

You May Also Like

3 comments

 1. W tej chwili nie zanosi się u mnie na takową, bo mnie po prostu na to nie stać. Wystarczy mi depilator elektryczny :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamierzam się zapisać, ale średnio mi to idzie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zależy, no ale do przeżycia

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)