Malowanie po numerach - zalety

Szukasz nietypowego hobby lub sposobu na to, jak zrelaksować się po ciężkim dniu? Namaluj swój własny obraz! Stworzenie wielobarwnych malowideł w znacznym stopniu może odmienić Twoje wnętrze i... nadać kolorów Twojemu nastrojowi. Malowanie jest doskonałą metodą na rozładowanie stresu, a oprócz tego daje mnóstwo pozytywnej energii i motywacji. Zrelaksuj się i odpręż z zestawami Paint By Numbers, które znajdziesz na stronie Zuty.pl. Dzięki nim szybko przekonasz się, że malowanie po numerach nauczy Cię w jaki sposób malować, pomoże Ci zapoznać się z pojęciem malarstwa, cieniowania oraz rysunku przestrzennego. W tym artykule przybliżę Ci także inne powody, dla których zdecydowanie warto spróbować malowania według numerów i jego zalety.

Sklep Zuty.pl oferuje bardzo szeroki wybór gotowych do użycia zestawów, które wprowadzą Cię w świat malowania po numerach! Znajdziesz w nim sety idealne dla najmłodszych przedstawiające dziecięce motywy a także mnóstwo wariantów dla dorosłych, które po pomalowaniu będą przypominać abstrakcyjne wzory, obrazy czy... obraz z własnej fotografii. Brzmi ciekawie, prawda? A teraz przyjrzyjmy się licznym zaletom, które zachęcają do tego, aby spróbować malowania według numerów.

Powody, dla których powinieneś spróbować malowania po numerach:
- zwiększysz swoją kreatywność - malowanie ma bardzo pozytywny wpływ na mózg, wzmacnia umiejętności kreatywne, które już posiadasz. Rozrywka tego rodzaju doskonale nadaje się dla dzieci, dorosłych a także seniorów,
- możesz wybierać wśród zestawów o różnym poziomie trudności,
- to doskonały sposób na zapewnienie rozrywki dzieciom w dzień wolny od szkoły, czy podczas wakacji w niepogodne dni - to również doskonała zabawa dla całej rodziny,
- jeśli nie chcesz stworzyć popularnego motywu, możesz zdecydować się na stworzenie obrazu z własnego zdjęcia,
- dzięki dokładnemu odwzorowaniu obrazu, możesz pochwalić się namalowaniem dzieła Moneta, Klimta czy Van Gogha, 
- to doskonała metoda na podszkolenie lub nauczenie się malowania - malowanie liczbami pozwala na zrozumienie działania malarstwa, procesu powstawania obrazów czy wielkich dzieł sztuk. Co ciekawe, sam Leonardo da Vinci malując z uczniami, zaczynał od ćwiczenia z nimi... malarstwa liczbowego,
- malowanie wyzwala pozytywne emocje, łagodząc wszystkie negatywne. Skończony obraz zaś może wpłynąć na podniesienie poczucia własnej wartości. To zajęcie niosące optymizm i szczęście,
- malowanie po numerach uwalnia od stresu nagromadzonego w ciągu tygodnia i pozwala na relaks poprzez sztukę. To doskonała metoda na pozbycie się strachu i zmartwień i wejście w ten pełen zabawy i ekscytacji.
Podsumowując, to doskonałe zajęcie dla każdej grupy wiekowej a dodatkowo może być... świetnym prezentem dla najbliższych. Spróbuj malowania po numerach i stwórz obrazek dla siebie lub bliskich. Najpierw jednak... zobacz jak zacząć malować.

Czym jest malowanie liczbami?
W każdym z zestawów oferowanych na stronie znajdziesz wszystko, czego będziesz potrzebował do malowania. Znajdujące się w nich farby są w słoiczkach z naklejonym numerem, odpowiadającym numerowi obszarowi na płótnie, który należy nimi wypełnić. Nie musisz mieszać kolorów, są gotowe do użycia. Nie ma znaczenia, od którego miejsca i koloru zaczniesz. Do większych pól wybieraj szerszy pędzel, do mniejszych węższy. To jak, gotowy aby zacząć przygodę?

You May Also Like

3 comments

  1. Malowanie po numerach to ulubione zajęcie mojej starszej córki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To świetne i odpręzające zajęcie. Ja w ogóle lubię malować nie tylko po numerach. PS Widzę, że interesujesz się także pielęgnacją skóry, więc mam dla Ciebie ciekawy temat: naturalne kosmetyki BOSQIE. W tym miesiącu zostały moimi ulubieńcami. Jestem ciekawa, czy by Ci się sprawdziły (to ich strona: www.BOSQIE.com )

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)