Najlepsze kursy z chemii dla maturzystów

by - 21:14:00

Cześć!

Do egzaminów maturalnych, jednego z najważniejszych etapów edukacji każdego człowieka, pozostało już bardzo niewiele czasu. W tym roku okres ten jest dodatkowo stresujący, jako że pandemia skutecznie zaburzyła możliwości przygotowania się do matury. Choć sama zdawałam ją kilka ładnych lat temu, do dzisiaj pamiętam, jak bardzo był to dla mnie stresujący okres. Nie przejmowałam się może tak bardzo przedmiotami podstawowymi, do których zdania przygotowywałam się od lat, ale tymi dodatkowymi, z których wybrałam rozszerzony poziom. Koronawirus znacznie uszczuplił zakres lekcji z tych właśnie przedmiotów, w związku z czym tegoroczni maturzyści zostali zmuszeni do nadrobienia materiału na własną rękę. Na szczęście nie do końca jednak, bowiem skuteczną, nowoczesną i coraz bardziej powszechną metodą nauki do matury są kursy online. Dziś opowiem Wam o jednym z nich- o kursie z przedmiotu, którego za czasów licealnych bałam się najbardziej - o kursie Chemia w Probówce

Kurs Chemia w Probówce poza sympatyczną nazwą i bardzo przystępną i skuteczną formą nauczania cechuje przede wszystkim innowacyjność oraz wysoka skuteczność nauki. Jego formuła została opracowana z wykorzystaniem metod potwierdzonych badaniami naukowymi, dzięki czemu wiedza przyswajana jest nawet bardziej skutecznie, niż to ma miejsce podczas zajęć w szkole. Rezultaty w nauczaniu są szybkie a każda lekcja zawiera filmy z doświadczeniami, ciekawostki i przykłady z życia wzięte- na których, jak doskonale wiemy, uczy się najlepiej. Lekcje dostępne są w formie krótkich filmików - żadnego lania wody ;)! i można dopisać do nich w komentarzach własne pytania i uzyskać na nich odpowiedzi.

Poza tym, baza zadań dostępnych podczas kursu, jest w pełni dopasowana do zadań, jakich spodziewać się możemy na maturze- mamy więc pewność, iż będziemy dobrze przygotowani. Nauka w takiej formie zapewnia także niesamowitą wygodę, bowiem korzystać z kursu możemy dosłownie wszędzie- niekoniecznie przy niewygodnym biurku, ale i nawet z zacisza własnej sypialni i wygodnego łóżka. Tempo kursu dostosowane jest do każdej osoby indywidualnie- po zapisaniu się otrzymujemy całość materiału, z którego korzystamy w dogodnym dla siebie czasie. Na stronie kursu do wyboru mamy także różne opcje - od wyboru korzystnego abonamentu, który zapewnia nam stały dostęp do zadań, aż po wybór dla niezdecydowanych, dzięki któremu możemy podejrzeć część zadań i materiałów udostępnionych za darmo i zobaczyć, co z czym się je. ;)

Choć więc pandemia zapewne wielu maturzystom napędziła niemałego stracha, z takim kursem zdanie matur powinno być o wiele łatwiejsze- jeśli nie być jedynie czystą formalnością. ;) Życzę Wam wszystkim jak najlepszych wyników.

Mam też dla Was mały prezent- z hasłem okiemjulii każda osoba, która zdecyduje się na zakup swojego pierwszego kursu dostanie aż 20zł rabatu.

Koniecznie dajcie znać co sądzicie o takiej formie nauczania i czy mieliście już z nią jakieś doświadczenia.
xoxo

You May Also Like

23 comments

 1. Dobrze, że w dzisiejszych czasach jest tak wiele możliwości by edukować się online i uczniowie nie są pozostawieni tak do końca sami sobie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno dla maturzystów się przydadzą takie kursy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że jesli ktoś aktualnie zdaje maturę z chemii to będzie to dobry pomysł na pwtórkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wędrówki po kuchni1 maja 2020 23:30

  Myślę, że to dobra forma nauczania i warto chyba skorzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chemia nigdy nie była moja mocna strona A taki kurs mógłby to zmienić. Świetna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety faktycznie w tym roku maturzyści trochę stracili, chociaż jak tak sobie myślę, to w zeszłym roku trochę też, przez strajki nauczycieli. Myślę, że taki kurs to świetne rozwiązanie dla osób przygotowujących się do tego ważnego egzaminu. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja maturę zdawałam 13 lat temu, nie było to dla mnie jakoś specjalnie stresujące, ale tegoroczni maturzyści rzeczywiście mają ppd górkę, takie kursy na pewno im się przydadzą

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba w przyszłym roku syn zaczyna chemię, wiec zapisuje sobie na przyszłość, bo może się przydać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto decydować się i na taką formę edukacji.

  Jeżeli chodzi o chemię to był to najmniej lubiany przeze mnie przedmiot w szkole... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Swoją maturę pisałam 8 lat temu. Matko jak to zleciało. Na szczęście nie miałam na niej chemii, to nie był mój konik ☺️

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja tam kocham e-learning i taka forma nauczania jest moim zdaniem świetna. Włoski bym chciała w ten sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajna sprawa dla tych, którzy zdają chemię :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Chemię swego czasu całkiem lubiłam, ale to było lata temu. Kurs wygląda interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeszcze trochę czasu do matury jest więc na pewno się przyda.

  OdpowiedzUsuń
 15. Chemia to jeden z przedmiotów, których nie lubiłam :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo ciekawa opcja. Z chemią często miałam trudności za czasów szkolnych;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Byłam kompletną nogą z chemii! Teraz mogę przynajmniej polecać takie rzeczy moim kuzynom :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Myślę, że takie kursy są super bo można się dowiedzieć wielu przydatnych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 19. W zeszłym roku matury też były mocno stresujące przez te strajki :/

  OdpowiedzUsuń
 20. Koniecznie muszę je pokazać mojemu kuzynowi! Zdaje teraz maturę.

  OdpowiedzUsuń
 21. Teraz jest tyle możliwości. I na całe szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
 22. super! to genialny pomysł... choć ja bardzo cieszę się, że chemia już za mną!

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja żałuję, że jak sama byłam młoda, nie było takich możliwości. Może z chemii niekoniecznie, ale z fizyki przydałoby mi sie takie podszkolenie.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)