Najlepsze kosmetyki nawilżające na zimę

by - 21:14:00

Zima to taka pora roku, podczas której szczególnie warto zadbać o pielęgnację twarzy, ciała oraz włosów. Ujemne temperatury i słynny szczypiący w policzki mróz czy suche powietrze z kaloryferów nie wpływają na ich stan korzystnie. Usta stają się suche, włosy się elektryzują, a skóra wygląda na niezadbaną. Zimą powinniśmy przyłożyć ogromną uwagę do tego, aby dostarczać skórze i włosom wszystkich niezbędnych substancji, jednak przede wszystkim składników odpowiadających za nawilżenie oraz emolientów, czyli tych, które mają na celu domknąć nawilżenie, stanowiąc swego rodzaju ochronną otoczkę. Jakie kosmetyki są moimi faworytami o tej porze roku?

1. Najlepsza maseczka na zimę - Bioderma Hydrabio Masque 
Podstawą pielęgnacji twarzy jest u mnie skrupulatne oczyszczanie oraz nawilżanie, za które w moim przypadku odpowiadają odpowiednio dobrane maski oraz kremy. Maskę staram się nakładać na twarz przynajmniej raz w tygodniu. Zazwyczaj wybieram te w płachcie, których użytkowanie jest dla mnie najprzyjemniejsze. Ostatnio natrafiłam jednak na propozycję polecanej marki Bioderma, którą uważam za idealną na zimową porę. Maska mieści się w tubce liczącej sobie 75 ml, a więc z powodzeniem starczy na kilka użyć. Dodatkowo posiada w składzie nawilżającą glicerynę oraz... patent Aquagenium, który stymuluję syntezę akwaporyn w skórze. Do tego przeznaczona jest do skóry suchej lub bardzo suchej, a więc praktycznie każdej podczas zimy.

2. Najlepszy krem na zimę - Cold creme.
Cold creme, jak już sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony przede wszystkim na zimową porę. Tego rodzaju produkty znajdziemy w ofercie kilku marek, jednak moim faworytem jest tutaj Avene, który występuje w kilku wariantach na stronie Notino. W ofercie znajdziemy krem zimowy dla dzieci, dla dorosłych dla skóry suchej i bardzo suchej oraz krem do rąk, o których pielęgnacji zimą zdecydowanie nie można zapomnieć. Pomimo niewielkiej pojemności, kreamy "cold" są bardzo wydajne dzięki nasyconej konsystencji.

3. Pielęgnacja włosów zimą
Nasza włosowa pielęgnacja zimą powinna być jeszcze bardziej bogata. Zapomnijmy o umyciu włosów szamponem i pozostawieniu ich do wyschnięcia. W trakcie każdego mycia warto zadbać o delikatny szampon oraz dobrze dobraną do rodzaju włosów odżywkę. Co kilka dni zamiast odżywki użyjmy maski o bogatym składzie, która zadba o wygładzenie włosów. Przed rozczesaniem warto użyć spray'u, który ułatwi rozczesywanie włosów oraz zabezpieczy je przed mrozem, a więc i elektryzowaniem się. Warto także dodatkowo osłaniać włosy chustą, szalem lub czapką, wykonanymi z naturalnych materiałów.

Jakie są Wasze ulubione kosmetyki?
xoxo

You May Also Like

1 comments

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)