Czy kobietom wypada grać u bukmachera? A dlaczego nie?

by - 20:57:00

Czas skończyć ze stereotypowym myśleniem, że zakłady bukmacherskie przeznaczone są tylko dla mężczyzn. Kobiety rozważające obstawianie nie muszą już obawiać się uśmiechów politowania, bo zakłady bukmacherskie stają się coraz bardziej popularne także wśród kobiet.Wzrost zainteresowania sportem wśród kobiet oraz rozszerzenie oferty firm bukmacherskich na zakłady niesportowe przyciąga do bukmacherki coraz więcej pań. Zdarza się jednak, że obstawiające kobiety wśród męskiej części społeczeństwa wciąż wywołują zdziwienie, ale na szczęście szybko się to zmienia.

59-letnia Brytyjka rozbiła bank u bukmachera
Zakłady bukmacherskie to sporo emocji oraz szansa na zarobienie paru groszy (choć nie zapominajmy że to także ryzyko poniesienia sporych strat i popadnięcia w uzależnienie) . Choć w ofercie firm bukmacherskich wciąż przybywa propozycji dotyczących świata show-biznesu, mediów czy kultury, którymi kuszone są przede wszystkim kobiety, to jednak nadal obstawianie sportu jest najpopularniejsze, a paniom też zdarza się w tym uczestniczyć. Nie tak dawno przecież głośno zrobiło się o 59-latce z Wielkiej Brytanii, która co tydzień stawiała kupon na mecze piłkarskie ligi angielskiej. Po sześciu latach jej strategia się opłaciła, przynosząc zarobek w wysokości ponad pół miliona funtów. Więcej na temat strategii gry przyjętej przez tę panią można przeczytać tutaj.

Stereotypy wiecznie żywe
Jak możemy przeczytać na temat tej wygranej na łamach WP SportoweFakty, „na uwagę zasługuje fakt, że kobieta... zupełnie nie interesuje się piłką nożną. Jak poinformował syn pogromczyni bukmachera - stawiała na kluby, których nazwa jej się podobała”. Brytyjka trafnie wytypowała rezultaty dwunastu spotkań, a jej strategia z jednej strony jest dowodem na to, że nie trzeba znać się na sporcie, żeby wygrywać u bukmachera, lecz z drugiej dla wielu mężczyzn stanowi niestety potwierdzenie tezy, iż kobiety w ogóle się w nim nie orientują, a wygrać w taki sposób jak ta pani mógł dosłownie każdy.

Kobiety też kochają sport
Bukmacherski sukces Brytyjki z Sheppey w hrabstwie Kent uświadomił społeczeństwu, że kobietom też się zdarza obstawiać sport u bukmacherów, ale też umocnił stereotyp, według którego świadomymi graczami są tylko mężczyźni, a panie nie znają się na sporcie i mogą liczyć co najwyżej na ślepy los. Takie myślenie należy jednak zamknąć w szufladzie pod nazwą „poprzednia epoka” i warto zacząć rozglądać się przede wszystkim po arenach niepiłkarskich, żeby zobaczyć, iż grono kibicek nie jest wcale dużo mniejsze od grona kibiców. Coraz więcej kobiet pracuje też w mediach sportowych, a na forach internetowych poświęconych takim dyscyplinom jak żużel, siatkówka, skoki narciarskie czy łyżwiarstwo figurowe można natrafić na naprawdę merytoryczne dyskusje z udziałem kobiet.

Bukmacherka jest dla mężczyzn i dla kobiet
Płeć piękna często troszkę inaczej postrzega sportową rywalizację niż mężczyźni, ale to wcale nie oznacza, że panowie „siedzący” w sporcie mogą się pochwalić większą wiedzą niż panie. Człowiek o otwartych horyzontach powinien starać się poznać jak najwięcej punktów widzenia i na szczęście coraz więcej takich osób mamy w polskim społeczeństwie. Podobnie zresztą sprawa ma się z zakładami bukmacherskimi. Naprawdę wiele kobiet interesuje się sportem, lecz odsetek grających to według różnych badań nie więcej niż kilkanaście procent. Jest tak po części dlatego, że bukmacherkę wciąż postrzega się ogólnie jako typowo męską rozrywkę, związaną z piłką nożną, zadymionymi pomieszczeniami oraz dziwnymi stronami internetowymi. Tymczasem w bukmacherce tak jak w Lotto nie ma nic typowo męskiego, a po wejściu w 2017 roku w życie nowelizacji ustawy hazardowej firmy bukmacherskie legalnie obecne na polskim rynku znacznie ociepliły swoje wizerunki, choćby poprzez większe zaangażowanie właśnie w sponsoring sportu. Oczywiście nie nakłaniamy do obstawiania zakładów (wprost przeciwnie, z wielu powodów lepiej tego nie robić), bo wiąże się z tym spore ryzyko uzależnienia i straty pieniędzy, jednak pamiętajmy, że zakłady bukmacherskie nie są przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn! Zwracajmy jednak uwagę jakiego bukmachera wybieramy, ponieważ za korzystanie z tych bez licencji grożą w Polsce kary. No i udział w grze mogą brać osoby pełnoletnie, ale to powinno być dla wszystkich oczywiste.

You May Also Like

22 comments

 1. Bardzo ciekawy post. Wszystko jest dla ludzi, byle nie przesadzić. Ja co najwyżej czasami wyślę jakiś zakład w lotto, ale bez efektów :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na takie zakłady nie chodzę, aczkolwiek nie widzę przeciwwskazań, by kobiety nie mogły tam chodzić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa jestem czy w ogóle bym się w tego typu "hazard" wkręciła. Nigdy nie próbowałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że kobiety też dużo grają u bukmachera tak jak mężczyźni:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy post, niestety istnieje wiele podobnych stereotypów. Jednak myślę, że jest dość sporo kobiet grających u bukmachera.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam szczerze, że w sumie to się nigdy nad tym nie zastanawiałam, ale czemu nie. Kobieta też człowiek

  OdpowiedzUsuń
 7. Kobiety są mniej skłonne do podjęcia ryzyka, stąd to przekonanie

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że nie wciągają mnie takie aktywności, ale dlaczego kobiety miałyby nie czerpać z nich radości, wszystko wszystkim wypada, pod warunkiem zachowania umiaru. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tu chyba nie ma zależności od płci, tak mi się wydaje

  OdpowiedzUsuń
 10. ja niestety najczęściej stawiam na złego konia ;-). Nie widzę problemu z graniem u bukmachera, odrobina ryzyka dobrze wpływa na każdego, a ten Pani zazdroszczę intuicji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyznam, że pytanie z tytułu nigdy by mi nie przyszło do głowy :) Myślę, że w obecnych czasach nie powinno być problemów z tym, czy kobieta może czy nie coś robić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawy post.Wypada. jasne,że tak, pamiętam jak chciałam zagrać tylko gotówki nie miałam przy sobie..Miłego słonecznego dnia z filiżanką kawy pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. So nice post and blog :)

  I follow you # 1528 , follow back?

  https://styleoflifet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Według mnie nie ma kobiecych czy męskich zajęć, ale walka z tymi stereotypami trwa i pewnie niejedno jeszcze pokolenie będzie musiało minąć, zanim to się zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 15. Pewnie ze wypada! Nie ma co ulegać stereotypom :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja tam nie widzę żadnego problemu, żeby kobiety chodziły grać! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nigdy sie jakoś w to nie bawilam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. A czemu miałoby nie wypadać?! Jasne, że wypada.

  OdpowiedzUsuń
 19. To prawda, stereotypy są wciąż żywe i przypisanie konkretnych zajęć do kobiet, mężczyzn wciąż pokutuje. Mam jednak wrażenie, że na przestrzeni lat coraz bardziej idzie to w dobrym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
 20. Myślę, że nie ma znaczenia czy kobieta czy mężczyzna. Jeśli ktoś ma ochotę to czemu nie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo interesujący post :) stereotypy są po to, żeby z nimi walczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Całe liceum chodziłam obstawiać mecze więc wypada :D

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)