Kryptowaluty i Blockchain w Kasynach Online

by - 13:06:00

Dziś w przypadku kasyn internetowych tak samo dużym powodzeniem cieszą się automaty do gry Play'n Go jak i kryptowaluty. Coraz więcej bowiem kasyn online stawia u siebie na możliwość dokonywania płatności w wybranych kryptowalutach. Przyjrzymy się zatem temu, jak wyglądają kryptowaluty i blockchain w kasynach online.Co to Jest Blockchain?

Blockchain będący w dosłownym tłumaczeniu łańcuchem bloków, stanowi od pewnego czasu technologię, dzięki której można bezpiecznie i skutecznie przechowywać oraz przesyłać informacje o transakcjach płatniczych, zwłaszcza za pośrednictwem kryptowalut. Tworzony jest w nim łańcuchowy ciąg informacji, który zawiera wiele danych o transakcjach. Można powiedzieć, że przez wiele osób blockchain traktowany jest jako ważny element księgi rachunkowej online. Działa on w oparciu o sieć peer-to-peer. Brak tu jednostki sterującej czy kontrolnej.

Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom nie ma na świecie obecnie technologii, która mogłaby złamać ochronę łańcuchów. Nie da się zatem zmienić tu informacji, dokonać ich podmiany, fałszerstwa. Wyjątkowo sprawdza się on w branży hazardowej, gdzie jego zadaniem jest między innymi anonimowość graczy, szybkie i bezpieczne przekazy wygranych dla klientów kasyn, jak i również wykorzystywanie innych, autorskich walut w grach komputerowych.

Jak Jest Wykorzystywany w Kasynach?

Blockchain jako technologia transformacyjna sprawia, że kasyna online stają się jeszcze bardziej bezpiecznym miejscem do gry o prawdziwą stawkę. Dziś wiele osób obawia się pozostawiania po sobie śladów w sieci. W wielu przecież krajach hazard online, zwłaszcza w kasynach jest nielegalny i związany z wysokimi karami. Technologia ta jednak zapewnia opcję niepozostawiania wielu swoich danych osobowych. Dzięki temu kasyna z obsługą blockchain nie muszą często żądać od swoich klientów żadnych danych osobowych.

To właśnie blockchain wpłynął na to, że kasyna zdecydowały się na wprowadzenie kryptowaluty dla graczy. Taka waluta online jest przecież przechowywana w internetowych i bardzo dobrze zabezpieczonych portfelach. Wiele osób może właściwie w zakresie hazardu online zapomnieć o korzystaniu ze standardowych walut jak PLN, EUR, USD, GBP. Kasyno zapewni swoim graczom najwyższy poziom bezpieczeństwa finansowego, błyskawiczne wręcz transakcje bez dodatkowych opłat w sieci. Dzięki temu wszystkiemu pieniądze stają się płynne i o wiele prostsze do zarządzania.

Czas na Kryptowaluty

Gracze w kasynach internetowych jak i sami operatorzy szukają coraz skuteczniejszych i szybszych sposobów na płatności online. Korzystanie z tradycyjnych form jak portfele online, przelewy bankowe staje się dziś często zbyt wolne, jak i obarczone dodatkowymi opłatami dla graczy czy kasyn - obie strony ponoszą często koszty przewalutowania czy przesyłu pieniędzy.

Największym powodzeniem w kasynach internetowych cieszą się bitcoiny. Jest to najsilniejsza i najbardziej popularna kryptowaluta na świecie. W 2009 roku stworzona została przez Satoshi Nakamoto. Jest to środek płatniczy III generacji, który zapewnia graczom właśnie więcej anonimowości w sieci. Właściciele bitcoinów rejestrują się w systemie jedynie poprzez adres mailowy. Klienci kasyn mogą korzystać z bitcoinów poprzez Cubits bądź też BTC Transfer.

Bitcoin jest walutą, która notuje całkiem wysokie wahania kursów. Na początku 2017 roku 1 BTC wart był tysiąc USD. Pod koniec roku zyskał wartość blisko 14 tysięcy. W kwietniu 2020 roku było to około 7 tysięcy. Jego popularność wpłynęła na to, że wkrótce na rynku pojawiły się inne tego typu waluty jak Ethereum, Ripple XRP, Litecoin, NEO, IOTA. Wiele z nich coraz częściej pojawia się w kasynach.

Kryptowaluty w Kasynach

Coraz więcej kasyn internetowych decyduje się na skorzystanie z obsługi bitcoin. Jest on bowiem traktowany na tej samej zasadzie, co inne popularne waluty. Sporym plusem jest to, że ta waluta dzieli się na 100 milionów mniejszych jednostek, więc łatwo jest ustalać sobie w kasynie wysokość stawek za grę. Często bowiem prezentowane są one wedle aktualnego przelicznika, więc łatwo sprawdzić, ile bitcoinów będzie wartych dolara czy euro. Po prostu w takim wypadku zamiast stawki w PLN czy USD będzie ona prezentowana w BTC.

Dokonywanie wpłat w kasynie za pośrednictwem bitcoina jest niezwykle proste. Na swym koncie w kasynie online, należy spośród dostępnych metod płatności wybrać bitcoin, a następnie podać interesującą nas kwotę, która zostanie natychmiast pobrana z e-portfela. Identycznie praktycznie wygląda wypłata środków, gdzie także zlecamy je w bitcoinie na nasz adres, po czym błyskawicznie powinny znaleźć się na e-portfelu.

Na rynku możemy zauważyć dwa charakterystyczne nurty. Pierwszym z nich jest dostosowywanie się obecnych już od lat na rynku kasyn do bitcoinów. Wprowadzają one u siebie możliwość płatności w BTC, jednak sama gra odbywa się w klasycznej walucie: PLN, EUR, USD, CAD, GBP, RUB. Za każdym razem po prostu wpłaty i wypłaty są przeliczane wedle aktualnego kursu bitcoina.

Drugim nurtem, jest tworzenie kasyn, które w całości oparte są na bitcoinach czy innych kryptowalutach. Zarówno płatności odbywają się tam w tych walutach, jak i stawki za grę są prezentowane w BTC. Można przy tym zdobywać nawet bonusy w bitcoinach. Ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony daje to największą anonimowość. Z drugiej jednak łatwo trafić na niesprawdzone kasyna BTC, które często nawet nie mają licencji hazardowej. Można w ten oto sposób spotkać się ze zwykłymi oszustami.

Obecne trendy wskazują, że w kasynach na dłużej zagnieździ się BTC, jak i zacznie pojawiać się coraz więcej innych kryptowalut.


You May Also Like

16 comments

 1. Tematyka kasyn czy kryptowalut to dla mnie ciemna magia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. dla mnie to też to dla mnie ciemna magia :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przepraszam,ale coś komputer szwankuje mam nadzieję,że wporządku

   Usuń
 3. Trochę o tym czytałam, ale nie jestem ekspertką w temacie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie to totalna, czarna magia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że zupełnie nie interesuję się tą tematyką, dlatego nie jestem w stanie przyswoić wielu informacji w tym zakresie, brakuje mi podstawowej wiedzy. Ale ten wpis pozwala mi zrobić krok naprzód w zdobywaniu wiedzy, nie można wykluczyć, że może mi się kiedyś przydać. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zupełna nowość jak dla mnie ale obiecuję przyjrzeć się bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś, co właśnie usłyszałem i jestem ciekawy, jak to działa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nigdy specjalnie nie interesowałam się kryptowalutami ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Totalnie nie znam się na temacie, mój Mąż zdecydowanie bardziej ogarnia te klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 10. Matko ja jestem totalnie zielona w takich tematach, ale mój mąż się tym trochę interesował. Muszę mu podsunąć Twój post do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli chodzi o m ie, to nie interesowałam się ta tematyką.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety, średnio jestem zainteresowana tym tematem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zupełnie nic nie wiedzialam na ten temat :D ciekawy artykuł

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja w ogóle nie miałam pojęcia czym są tak naprawdę kryptowaluty :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Przyznam, że w ogóle nie znam się na tej tematyce :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)