Co na nadciśnienie tętnicze?

by - 14:08:00

Nadciśnienie tętnicze jest podwyższeniem ciśnienia tętniczego krwi powyżej normy. Niestety, problem ten dotyka coraz większej ilości osób. Co gorsza, objawy nadciśnienia we wczesnym etapie są bardzo trudne do zauważenia. Jak można rozpoznać pierwsze oznaki? Jeżeli pomiary ciśnienia, wykonane podczas przynajmniej dwóch różnych wizyt u lekarza wskazują więcej niż 140 mm Hg dla ciśnienia skurczowego i powyżej 90 mm Hg dla ciśnienia rozkurczowego - można zacząć się martwić. Wysokie parametry mogą wskazywać na nadciśnienie tętnicze - oczywiście, o ile podczas badania, nie byliśmy zdenerwowani, czy też nieco przed nim nie wykonywaliśmy wyczynowo żadnych sportów. ;) Nadciśnienie tętnicze jest jedną z chorób cywilizacyjnych i najważniejszym czynnikiem przedwczesnej śmierci. Jeżeli często masz zbyt wysokie ciśnienie, wzrasta ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia - niewydolności nerek, udaru mózgu, niewydolności serca, zawału lub choroby tętnic obwodowych. Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Co stosować na nadciśnienie tętnicze? Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego?

Osobiście jestem wielką zwolenniczką suplementów, bowiem niejednokrotnie miałam okazję przekonać się o ich świetnym działaniu. Preparaty te mają za zadanie wspierać najważniejsze funkcje naszego organizmu i chronić go, zmniejszając ryzyko wystąpienia różnych chorób. Do tej pory stosowałam suplementy, wspomagające porost włosów, paznokci, czy też wzmacniające kości. 

Podczas jednego z ostatnich internetowych researchów odnalazłam także sporo preparatów, chroniących przed nadciśnieniem tętniczym. Szczególnie w oko wpadł mi jeden z nich - który oprócz takiej ochrony wpływa pozytywnie także i na inne sfery organizmu - wspiera prawidłową pracę serca, wspomaga właściwe funkcjonowanie mięśni oraz układ krążenia, wpływa pozytywnie na psychikę i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego a także sprawność umysłową i dobry wzrok. Oprócz tego wpływa na zdrowy wygląd i sprawność fizyczną oraz utrzymanie zdrowych kości i zębów. Co więcej - cechuje go niska cena - około 11 zł za 30 kapsułek. Dziennie zaś stosuje się tylko jedną! Do tego składa się w 100% ze składników pochodzenia naturalnego i biotechnologicznego. O czym mowa?


Asparaginian Extra Premium


Asparaginian oprócz szeregu zalet, które wymieniłam wcześniej posiada jeszcze inne - ma liczne pozytywne opinie, jest łatwy do połykania, ma przyjemny i neutralny smak, nie posiada substancji wypełniających, jego działanie jest przedłużone, zaś skład jest pochodzenia naturalnego. Suplement ten przeznaczony jest dla dorosłych i - z racji składu - idealnie sprawdza się :

- przy skurczach mięśni (na przykład łydek i stóp), bowiem zawiera potas, magnez i tiaminę;

- w stanach stresu i zmęcznia - ma także kwas pantotenowy, przyczyniający się do zmniejszenia uczucia zmniejszenia;

- wpływa pozytywnie także na sprawność umysłową (cynk) oraz układ krążenia i ciśnienie krwi.

W składzie znajdziemy 300 mg potasu, 72 mg magnezu, 3 mg cynku, 1 mg asparaginianu, 1,14 mg tiaminy oraz 6,67 mg kwasu pantotenowego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj : https://www.uniphar.pl/produkt/asparaginian-extra-premium. :)

Muszę przyznać, iż z ostatnio poznanych suplementów, wspierających prawidłowe funkcjonowanie organizmu, Asparaginian zdecydowanie najbardziej przypadł mi do gustu. Jego dobry skład i niska cena są na tyle kuszące, iż jestem pewna, że od dzisiaj na stałe zagości on w mojej apteczce.

xoxo

You May Also Like

8 comments

 1. Nadciśnienie leczę u kardiologa, on mi dobrał odpowiednie leki. Suplementami mozna sobie jedynie krzywdę zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że skład tego preparatu zasługuje na uwagę, a nie bez znaczenia jest także niska cena, o której wspominasz. To na pewno spory atut.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że unikam suplementów, a jeśli już naprawdę muszę się na jakiś zdecydować, to jedynie po szczegółowej konsultacji z lekarzem, do którego mam zaufanie. Asparaginian wydaje się czymś dla mnie, dlatego podpytam o niego. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadciśnienie tętnicze to bardzo podstępna choroba, która długo potrafi nie dawać żadnych objawów. Zdecydowanie najlepszym sposobem moim zdaniem będzie dużo ruchu i odpowiednio dobrana dieta.

  OdpowiedzUsuń
 5. miałam problemy z ciśnieniem podczas pierwszej ciąży, od tamtej pory staram się nie tylko to kontrolować, ale też bardziej dbać o siebie i moją rodzinę

  OdpowiedzUsuń
 6. W tym roku na prezent dla babci kupie taki ciśnieniomierz. Bo wiem ze bardzo często korzysta ze swojego starego.

  OdpowiedzUsuń
 7. W sumie racja. Te składniki wpływają na nerwowość (magnez i potas), połączenia nerwowe, a choćby asparaginian pomaga w syntezie. Bardzo ciekawy suplement i, niestety, bedę musiała się za takim rozejrzeć, bo sama miewam nadciśnienie coraz częściej.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)