Pomorskie - projektowanie ergonomicznych biur

by - 08:37:00

Dobrze zaprojektowane biuro, znacząco przyczyni się do poprawy efektywności pracowników oraz przede wszystkim ich komfortu pracy. Choć wydaje się banalne, wymaga przestrzegania kilku zasad, które maja na celu nadanie nawet najmniejszej przestrzeni, jak najwyższej funkcjonalności. Warunki pracy w biurze, zostały ściśle określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Jak więc zaprojektować biuro, w którym zarówno pracownicy, jak i klienci będą chcieli spędzać czas?


Projektowanie biur – najważniejsze zasady, nie tylko w województwie Pomorskim

Spędzając wiele godzin dziennie przed komputerem, chcąc nie chcąc nasz wzrok ulega pogorszeniu. Dlatego bardzo ważnym czynnikiem, który musi zostać zapewniony podczas projektowania biura jest odpowiednie oświetlenie. Według przepisów BHP, jeśli spędzamy w pracy ponad 4 godziny dziennie, musimy mieć zapewniony dostęp do światła dziennego. Im większe okno, tym lepiej. Dlatego bardzo często biurowce są w pełni przeszklone. Nie dość, że wygląda to zniewalająco, to jest również ogromnie funkcjonalne. Mniejsze biura, są zobowiązane do zapewnienia przynajmniej jednego okna o rozmiarze co najmniej jednej ósmej wielkości podłogi pomieszczenia. Jest to jednak minimum i powinniśmy postarać się aby było zawyżone. Nie zapewniając oświetlenia dziennego, jesteśmy zmuszeni do inwestowania w odpowiednie oświetlenie elektryczne, a może się to okazać finansowym strzałem w kolano. Kolejnym ważnym czynnikiem jest temperatura pomieszczenia. Choć nie znajdziemy prawnego uregulowania najwyższej temperatury, przyjmuje się, że nie powinna przekraczać 30 stopni C. Jest to jednak dla wielu osób, zbyt wysoka miara i należy zadbać o to, żeby w biurze było zdecydowanie chłodniej. Jeśli chodzi o temperaturę najniższą, nie powinna ona przekraczać 18 stopni C. Ostatnim podstawowym czynnikiem są wymiary biura. Według przepisów, na jednego pracownika, powinno przysługiwać 13m2 wolnej objętości pomieszczenia. 

Komu powierzyć projektowanie biura w województwie Pomorskim?

Aby nasze biuro spełniało wszystkie potrzebne warunki, najlepiej zdecydować się na współpracę z firmą, która zajmuje się tym profesjonalnie. Zaprojektowanie ergonomicznego biura, jest często dużym wyzwaniem, a dobry pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby spełniało wszystkie wymogi. Firma znajdująca się w województwie Pomorskim https://noblestudio.pl/, zajmuje się projektowaniem biur z zachowaniem wszystkich zasad. Nie czekaj i powierz zaprojektowanie swojego biura w ręce pomorskich fachowców, którzy zadbają o komfort Twoich pracowników oraz gości. 

You May Also Like

1 comments

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)