Szklane obrazy jako dekoracja do kuchni

by - 21:53:00

Niezależnie od swojego rozmiaru czy dominującego stylu, kuchnia jest takim miejscem w mieszkaniu, w którym spędzamy mnóstwo czasu każdego dnia. Przygotowywanie posiłków, rodzinne rozmowy czy załatwianie różnego rodzaju spraw a także przyjmowanie gości na kolacje - dla wielu, w tym także dla mnie, to właśnie to miejsce, jest ulubionym w całym mieszkaniu. Kuchnia to serce domu, dlatego warto zadbać nie tylko o to, aby jej wystrój pasował do wszystkich innych pomieszczeń, ale także aby znajdujące się w niej dodatki były spójne i w pełni komponowały się ze sobą.

Obecnie moja kuchnia to mieszanka stylu skandynawskiego z industrialnym i domieszką rustykalnego... I zanim zapytacie - tak, da się to dobrze połączyć. Białe ściany z jedną z prawdziwych cegieł a do tego ręcznie malowany niebieski drewniany kredens... Bez wątpienia wygląda to oryginalnie - wszakże najważniejsze to znaleźć wśród wszystkich swój własny styl. 

Co do dodatków, jestem raczej minimalistką. Nie lubię miliona durnostojek, które tylko zbierają kurz. Jak pewnie pamiętacie z jednego z moich poprzednich wpisów, zdecydowałam się ozdobić mieszkanie obrazami na szkle. Wybrałam je nie tylko do salonu, ale również... do kuchni.Szklane obrazy do kuchni to świetny pomysł na to jak oryginalnie i modnie ozdobić ściany. Ich lśniąca powierzchnia, która pięknie odbija światło jest w stanie optycznie powiększyć i rozświetlić każde pomieszczenie. Jeśli więc nasza kuchnia jest zbyt mała - to strzał w dziesiątkę! Szczególnie, jeśli postawimy na jasne kolory. Z kolei, jeśli mamy wrażenie, że przestrzeń i tak jest już spora i nie chcemy, by wydawała się większa - wystarczy wybrać obrazy w ciemniejszych barwach. Większość z nich jest dość sporych rozmiarów (np. ponad metr szerokości), tak więc to też doskonały pomysł, jeśli nie mamy koncepcji na inne dodatki czy nie lubimy, gdy jest ich wiele.


Dzięki mnogości wzorów i kolorów do wyboru, możemy z powodzeniem wybrać idealny zestaw obrazów dla siebie. W swojej kuchni zdecydowałam się na dwa, które wiszą na prostopadłych ścianach i są ze sobą powiązane kolorystycznie i tematycznie. Możliwości jest jednak znacznie więcej! ;) A obrazy na szkle bez wątpienia są w stanie wpasować się w styl każdej kuchni.


Co sądzicie na temat obrazów na szkle? Macie takie w swojej kuchni, a może w innym pomieszczeniu w domu?

xoxo


You May Also Like

4 comments

  1. Przyznam, że jeszcze nie miałam szklanego obrazu w domu. :) Myślę, że jak nadejdzie czas na swój własny kąt to w taki zainwestuje. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto odnotować, obrazy na szkle doskonale sprawdzają się w przestrzeni biurowej :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)