Uczyć bawiąc - platforma edukacyjna Squla

by - 11:19:00

Witajcie.

Promowanie nauki poprzez zabawę jest znaną i skuteczną metodą, która sięga aż czasów oświecenia! I choć od tamtych czasów forma ta nieco uległa zmianie, czynności przypominające formę rozrywki z łatwością mogą wciąż przysłużyć się także edukacji - szczególnie, jeśli chodzi o dzieci, które w dobie telefonów komórkowych, nie do końca mądrych gier i telewizji często niechętnie przystępują do nauki. Właśnie z myślą o najmłodszych powstała platforma edukacyjna Squla.pl. Jak działa, co można na niej znaleźć i dlaczego warto zwrócić na nią uwagę? 


#Dla kogo przeznaczona jest platforma i jakie zadania można na niej odnaleźć?

Program Squli obejmuje przeszło 50 000 zadań uczących poprzez zabawę. Warto nadmienić, iż mają one przeróżne formy - dla każdego dziecka więc można znaleźć taką, która najbardziej je zaabsorbuje. Wśród nich znaleźć można zarówno uwielbiane przez każdą pociechę interaktywne gry, ale także i quizy czy misje do wykonania o różnym poziomie trudności. I to już dla najmłodszych, bowiem na Squli odnajdą coś dla siebie nie tylko dzieci uczęszczające do klas 1-6 szkoły podstawowej, ale i przedszkolaki. Już od małego zatem możemy zadbać o rozwój intelektu, czy kreatywności naszego dziecka.


# Jakie kategorie zadań można odnaleźć na platformie?

Warto zwrócić uwagę na to, iż dzięki platformie edukacyjnej Squla z łatwością możemy podszkolić nasze dziecko w każdej dziedzinie, lub też sprawić, iż będzie ono radzić sobie jeszcze lepiej ze swoją ulubioną. W kategoriach zadań odnaleźć można bowiem wszystkie przedmioty szkolne - od języka angielskiego (który warto znać teraz i szlifować już od najmłodszych lat), po matematykę, a nawet plastykę, czy też zajęcia techniczne. Dzięki rozbudowanej i kreatywnej formie nauki poprzez zabawę żaden przedmiot nie będzie dłużej stanowił problemu. Warto także nadmienić, iż Squla jest oficjalnym partnerem Oxford Unity Press, co już na wstępie przydaje całości profesjonalnego edukacyjnego charakteru.


# Dlaczego warto wybrać platformę edukacyjną Squla? 

Oprócz oczywistych korzyści, polegających na rozwijaniu umiejętności i zainteresowań dziecka rodzic może non stop kontrolować jego postępy i nagrodzić dziecko przesłaniem mu pochwały, przez co z pewnością maluch poczuje się zmotywowany do dalszej pracy nad swoimi osiągnięciami (a to w stu procentach przełoży się na lepsze wyniki w szkole! - warto nadmienić, iż z tej platformy korzystają także nauczyciele). Dodatkowo dziecko zachęcić może fakt, iż zdobyte dzięki osiągnięciom punkty można wymienić na prawdziwe prezenty, jak chociażby karta prezentowa na zakupy w serwisie allegro, która z pewnością przyda się na zakup wymarzonego gadżetu, czy też komiksu. Dzięki takim zachętom nauka czytania, liczenia czy poznawania angielskich słówek bez dwóch zdań będzie prawdziwą przyjemnością. Jeśli zastanawiacie się zatem jak poszerzyć horyzonty jego dziecka a przy tym zafundować mu prawdziwą zabawę- Squla to coś zdecydowanie dla Was.

A Wy, Moi Drodzy, co sądzicie o nauce poprzez zabawę? Jeśli macie jakieś doświadczenia na tym polu, chętnie ich wysłucham.
xoxo

You May Also Like

18 comments

 1. Czytałam już o tej platformie i chyba na prawdę przyjrzę jej się bliżej. Świetna sprawa- mój syn lubi siedzieć przy komputerze- ma 9 lat więc portal jak najbardziej dla niego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra forma na spędzanie wolnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietny pomysl z nauka poprzez zabawe. Moja corka jest na ta platformę zdecydowanie za mala, jednak z formy nauki poprzez zabawe korzystamy zawsze

  OdpowiedzUsuń
 4. Nauka poprzez zabawe to to, co my praktykujemy na codzien. Nie lubie pozostawic dziecka na pastwe losu. Portal doskonale znamy i jak tylko szkola sie zacznie zas bedziemy z tej platformy korzystac. Polecam jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się to, że do każdego dziecka indywidualnie można wybrać formę nauki przez zabawę. To bardzo ważne, ponieważ każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby :) Ta platforma jest bardzo ciekawa i bogata w przedmioty, z których dziecko może się podszkolić. Super!

  OdpowiedzUsuń
 6. GDzieś słyszałam o tym portalu. Muszę się mu przyjrzeć bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam już o tej platformie :) Według mnie super to wszystko jest opracowane i powinno ją poznać każde dziecko (i rodzic) ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest to świetny sposób na przyjemną naukę. Wiele o tym słyszałam i chyba sami zaczniemy to stosować. Hania idzie do pierwszej klasy więc może być ciężko, a aplikacja może tylko nam w tym pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 9. nauka poprzez zabawę? zdecydowanie. najlepsza forma wg mnie. mam kilka gier ze squla, więc córce na pewno się przyda jak pójdzie do szkoły. a widziałam reklamę tej platformy. szkoda, że za moich czasów czegoś takiego nie było.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakiś czas temu przypadkiem znalazłam tę platformę- świetna szata graficzna i elementy dźwiękowe. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób by zachęcić dzieci do poznawania świata.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy pomysł z taką platformą :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta platforma to super rzecz. Moi synowie są jeszcze za mali, ale jak podrosnąć to będziemy korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Squla jest świetna. Moj ośmieoletni syn ma swoje konto na tej platformie i teraz wiem, ze nie spedza czasu przy komputerze bezczynnie. Kazda gra i quiz ucza go nowych rzeczy lub utrwalaja juz nabyta wiedze. Jako rodzić polecam wszystkim dzieciakom w wieku podstawowkowym i ich rodzicom.

  OdpowiedzUsuń
 14. Moje dziecko ma dopiero dwa lata więc niie korzystamy jeszcze z takich stron ale to fajne rozwiązanie na przyszlosc :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Moje dzieci bardzo lubią się uczyć poprzez zabawę. Przyjemna i pożyteczna metoda

  OdpowiedzUsuń
 16. Moja amelka ma 6 lat i już niedługo zaczniemy korzystać z tej platformy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Swoich dzieci nie mam jeszcze, ale wiem, chociażby patrząc na dzieci koleżanek, że im bardziej "zabawna" jest nauka tym lepiej. Im bardziej dziecko jest zainteresowane danym tematem tym lepiej wiedzę przyswoi. Dlatego własnie nauka przez zabawę jest fajnym sposobem by pewną wiedzę przekazać. Zwłaszcza, że za osiągnięcia można dostać coś fajnego:)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)