Zostań zastępczym rodzicem - SOS Wioski Dziecięce

by - 09:32:00

Cześć!

Warto pomagać... brzmi pięknie, prawda? Przede wszystkim, jeśli chodzi o tych najbiedniejszych i najsłabszych, którym pomóc chciałoby się w każdy możliwy z dostępnych sposobów. Dziś chciałabym przybliżyć Wam ideę po stokroć szczytną, o której sama dowiedziałam się zupełnie niedawno. Mowa tutaj o SOS Wioski Dziecięce - inicjatywie, dzięki której na wiele sposobów można nieść pomoc opuszczonym i osieroconym dzieciom. Jak? Nie tylko przekazując 1% podatku, organizując zbiórkę, czy przekazując darowiznę, ale i zostając zastępczym rodzicem. 

#Czym jest stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce? 
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 135 krajach świata od ponad 65 lat. Chcemy, aby każde dziecko dorastało w rodzinnym środowisku, otoczone miłością, szacunkiem i poczuciem bezpieczeństwa. Nasze Stowarzyszenie pomaga dzieciom w Polsce i w Kamerunie. Pierwsza SOS Wioska Dziecięca powstała w 1949 roku w Austrii. Została założona dla dzieci osieroconych podczas II wojny światowej przez Hermanna Gmeinera. Zgodnie z ideą założyciela, opieka w SOS Wioskach Dziecięcych ma charakter rodzinny. 
Więcej informacji na temat działalności stowarzyszenia znaleźć można na stronie www.wioskisos.org.

#Zostań rodzicem zastępczym
Szukamy osób, które chciałyby stworzyć prawdziwy dom dla opuszczonych i osieroconych dzieci, podejmując pracę Wychowawcy – Rodzica SOS w SOS Wioskach Dziecięcych.Możesz zapewnić potrzebującym maluchom opiekę, rodzinne ciepło, poczucie bezpieczeństwa – dać im szansę na szczęśliwe dzieciństwo. - można przeczytać na stronie stowarzyszenia. Rodzicem zastępczym zostać może zarówno osoba samotna, jak i małżeństwo. Nieistotne jest czy posiadasz już dzieci, czy też nie - musisz jednak wykazać gotowość przeprowadzenia się do jednej z wiosek. Bez obaw - przed podjęciem ostatecznej decyzji każdy z kandydatów na zastępczego rodzica przechodzi odpowiednie szkolenie, przygotowujące do wykonywania zawodu. 

#Przekaż darowiznę
Konto stowarzyszenia wspierającego porzucone dzieci w każdej chwili zasilić można dowolną, wybraną przez siebie kwotą, którą jesteśmy w stanie podarować aby pomóc. Jak? Nic prostszego, bowiem strona skonstruowana jest bardzo przejrzyście. Pamiętajcie, Kochani - każda złotówka ma tutaj znaczenie.

#Zorganizuj zbiórkę
Strona stowarzyszenia umożliwia także zorganizowanie zbiórki na konkretny cel, którą możemy dowolnie reklamować wśród znajomych, rodziny, czy też internetowych portali. Wystarczy wybrać okazję, ustalić kwotę, jaką chcielibyśmy zebrać i udostępniać wiadomość w jak najszerszym gronie.

#Przekaż 1% podatku
Nad tym punktem nie będę się zbytnio rozwodzić, gdyż chyba każdy z nas słyszał już o tym pomyśle. Całym sercem jestem za - przecież zupełnie nic nas to nie kosztuje, a gdyby każdy pamiętał o przekazaniu tego zaledwie niewielkiego ułamku pomoc nabrałaby realnych kształtów. Co sądzicie o idei pomocy stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce? Jak wspieracie takie inicjatywy? 
xoxo

You May Also Like

48 comments

 1. wzruszają mnie takie wpisy, ja zawsze oddaję 1% na szczytny cel

  OdpowiedzUsuń
 2. 1% podatku to coś co może zrobić prawie każdy. Mieszkają w PL korzystałam z tej możliwości - dawałąm.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedno jest pewne warto pomagać w końcu dobro kiedyś wróci ja zawsze oddaje 1% na szczytny cel , czasami także biorę udział w zbiórkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zawsze oddaje 1% właśnie na dzieci. Są bezbronne i mają tyle życia przed sobą. Na prawdę warto pomagac ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto pomagac, szczegolnie dzieciom. Zawsze przekazuje 1% na dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa inicjatywa. Podziwiam ludzi, którzy decydują się stworzyć rodzinę zastępczą. Ja swój 1% podatku oddaje zawsze w potrzebujące ręce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydawac by sie moglo, ze to tylko 1 %. Ale skala jest duza. Wspieram tego typu akcje zarowno ja, jak i moja rodzina.

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy może przeznaczyć swój 1% podatku na tak szczytny cel :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam o tych wioskach już i uważam to za super inicjatywę

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniali z was ludzie ;) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też przekazuję 1% podatku, pomogę bo mogę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zawsze warto pomagać a 1% podatku tak jak przedmówczynie można oddać bo to nic nie kosztuje. Pełno jest w naszych otoczeniach osób, które potrzebują naprawdę pomocy a nie każdy patrzy tak szeroko by to dostrzec.

  OdpowiedzUsuń
 13. Taki wpisy są bardzo potrzebne! 1% To niby nie dużo, jednak gdy uzbiera się tego więcej to można nawet uratować komuś zycie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdecydowanie jestem za Tym aby wspierać takie akcję. To cudowny gest, który nie kosztuję nas aż tak wiele, a możemy pomóc tym biednym dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 15. to z 15 podatku moim zdaniem to świetna akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobrze ze są takie organizacje. Pomoc dzieciom jest szczególnie ważna. Ja od lat przekazuję jeden 1% podatku tej samej osobie, warto pomagać

  OdpowiedzUsuń
 17. myślę, że takich postów powinno być w blogosferze zdecydowanie więcej! :) zostać rodzicem zastępczym to coś niesamowitego.. zarówno dla dziecka, rodziców czy nawet osób trzecich. Zawsze mnie wzruszają tak wspaniałe gesty i nie ma słów żeby opisać to jaki dar dają dziecku rodzice zastępczy, bo nie ma nic cenniejszego na świecie, niż miłość, którą to dziecko obdarzą tacy rodzice. Ja osobiście raz na jakiś czas przekazuję róże darowizny. Kilka razy przekazałam na dom dziecka, na dom opieki dla osób starszych. Nie raz pomagałam w zbiórkach na siepomaga, a ostatnio nawet 'zaadoptowałam pandę' z WWF i wspieram ich co miesiąc darowizną. :) Nawet takie małe gesty jak niewielka darowizna potrafią odmienić czyjeś życie..

  OdpowiedzUsuń
 18. Przekazanie 1% podatku, jest jak dla mnie idealne w takiej sytuacji i pomoże wielu osobom :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja na pewno przekaże 1% podatku - niestety więcej nie mogę zrobić

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo fajnie, że poruszasz tak ważny temat. Jest wiele sposobów na to jak możemy pomagać i warto o nich informować :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jeszcze nie myślałam, na co przekażę swój 1% podatku, więc skoro mogłabym pomóc dzieciom, to warto przemyśleć to :)

  OdpowiedzUsuń
 22. 1% podatku to już tradycja a ponadto często biorę udział w różnych akcjach charytatywnych bo warto pomagać. Zastanawiam się także nad tą akcją "SOS wioski dziecięce"

  OdpowiedzUsuń
 23. !% to fajna inicjatywa, trzeba tez lubić takie akcje i wspierać

  OdpowiedzUsuń
 24. 1% podatku zawsze przekazuje,ale nie na wioski tylko na innego malucha

  OdpowiedzUsuń
 25. Według mnie to naprawdę wspaniała inicjatywa. Dobrze, że poruszyłaś ten temat na blogu, bo więcej osób będzie mogło się dowiedzieć i też pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 26. bardzo fajna sprawa, miałam okazję uczestniczyć w zbiórkach pieniędzy. warto pomagać :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja staram się pomagać jak mogę, moja szkoła ma pod opieką czwórkę dzieci z Afryki i co miesiąc wysyłamy im jakąs kwotę pieniędzy :)

  Kiudlis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 28. Ten jeden procent dla nas nic nie znaczy, a tak wiele może pomóc. W tym roku akurat przekazujemy na chłopaka z naszego miasteczka☺

  OdpowiedzUsuń
 29. wybrałaś bardzo odważny temat, osobiście wybieram zupełnie inne miejsce do oddania swojego 1%. nie mniej ważne, żeby ludzie byli świadomi że mogą go oddać gdzie chcą.

  OdpowiedzUsuń
 30. Wazne jest pomaganie innym ;) ja zawsze oddaje 1% dla osob ktore tego potrzebuja i wspieram rozne akcje

  OdpowiedzUsuń
 31. Kiedyś myslalam o adopcji jednak do tego trzeba dwojga i byc pewnym na 100 % . Rozliczając pit co roku oddaje swoj 1%

  OdpowiedzUsuń
 32. Mój tata na wioski dziecięce co miesiąc przelewa pieniążki - ja oddałam 1% chociaż tyle mogę zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 33. kazda forma pomocy jest dobra.. a warto pamietac ze dobro wraca

  OdpowiedzUsuń
 34. Odkąd pamiętam zawsze przekazuję 1 % podatku na potrzebujące dzieci, dla mnie to niewielka kwota, ale na większą skalę uzbiera się naprawdę duża suma :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Często biorę udział w akcjach charytatywnych, 1% również przekazuję

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja nie mogłabym być zastępczym rodzicem. Bałabym się, że kiedyś ktoś upomni się o te dziecko, a ja bym tego nie zniosła. W dzieciach zakochuje się bezgranicznie i może to egoistyczne ale nie dałabym rady. My z mężem najczęściej wspieramy przekazując 1% podatku albo sami z siebie przekazujemy jakąś kwotę.

  OdpowiedzUsuń
 37. Warto takim dzieciom pomagać. Chodzę do domu dziecka, gdzie są dzieci niepełnosprawne ruchowo i umysłowo, dla nich sam dotyk dłoni znaczy więcej, niż możemy sobie wyobrazić.

  OdpowiedzUsuń
 38. Osobiście nigdy nie wsparłam finansowo żadnej z takich placówek ale w przyszłości na pewno zostanę filantropką!

  OdpowiedzUsuń
 39. Ja zawsze przekazuję 1% podatku, ale nie na wioski. W tym roku myślę,że zdecyduję się podarować go właśnie tej organizacji. Nawet tak niewielka pomoc potrafi dużo zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 40. Gdzies juz o tym czytałam, ja dużo pomagam i pomagam jak tylko mogę.

  OdpowiedzUsuń
 41. bardzo dobry cel przekazania 1% :)

  OdpowiedzUsuń
 42. 1% to dla nas nic a dzieciom może pomóc, znam kilka rodzin zastępczych i wiem jak wspaniali są to ludzie

  OdpowiedzUsuń
 43. Powiem szczerze, że bardzo cieszy mnie, iż istnieją takie opcje pomocy dzieciom. Ja sama wychowywałam się w rodzinie zastępczej i z chęcią zgłębię temat, o którym tu piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 44. Pomagać warto na każdy sposób. Warto angażować się w tego typu działania, gdyż jeden człowiek niestety za wiele nie zdziała, ale sporo osób przy niewielkim wkładzie potrafią wnieść naprawdę sporo! Warto!!!

  OdpowiedzUsuń
 45. Poruszyłaś bardzo ważny temat, przekazanie 1% nic nas tak naprawdę nie kosztuje, warto o tym mówić głośno. Bycie rodziną zastępczą to duże wyzwanie, ale ludzie podejmujący się tego zdania doskonale wiedzą czego pragną. Dobro wraca :)

  OdpowiedzUsuń
 46. bardzo waży temat choć ja oddawałam 1% na zwierzątka. Mam nadzieje jednak że biedne dzieci znajda kochające rodziny na ktore zasługuja :(

  OdpowiedzUsuń
 47. Marze o adopcji dziecka. I nie chciałabym by to był tylko dom przechodzi, ale by mój dom stał się domem tego dziecka. Sama jestem adoptowana i wiem jaki to jest ból, ale ja miałam to szczęście, że dostałam kochających rodziców ... i chciałabym sama móc pomóc takiemu dziecku, ale jak wiem proces także nie jest tak łatwy.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)