Roxana Bowgen - Wewnętrzna bogini

by - 12:46:00

Witajcie Kochani.

Jakiś czas temu udało mi się poszerzyć moje czytelnicze zbiory o wiele nowych i interesujących pozycji. Wśród nich znalazła się również książka Roxany Bowgen pod tytułem Wewnętrzna bogini. Podtytuł Jak wiara w siebie może zmienić wszystko oraz opis znaleziony na stronie księgarni Wyjątkowy poradnik dla nowoczesnych kobiet XXI wieku. Dowiedz się, jak w pełni wykorzystać drzemiący w Tobie potencjał i przejąć kontrolę nad swoim życiem. trochę mnie przestraszyły- szczerze powiedziawszy nienawidzę czytać poradników, motywatorów i złotych rad w stylu zmień swoje życie już dziś, jak siebie sama widzisz, tak Ciebie widzą inni i tym podobnych. Do Współczesnej bogini zabrałam się więc z dużym dystansem... Jak rozwinęła się nasza wspólna podróż?


Okładka w budzących spokój barwach i całkiem lirycznym nastroju- podoba mi się. Jej bohaterka wygląda na skupioną, zdystansowaną i wewnętrznie zadowoloną. Całkiem pasuje do tematyki książki.


Książka podzielona jest na części, które zaczynają się ciekawymi informacjami na temat agapantu- rośliny, która wcześniej nie była mi znana. Każda część opisuje jakiś fragment życia autorki- a do części tej wprowadza nas fragment życia kwiatów agapantu.


Części z kolei podzielone są na dość krótkie rozdziały, z których każdy rozpoczyna motywujący, mądry, ale nie nachalny cytat. Bardzo podobają mi się ozdobne symbole. Czcionka przyjemna.


Każdy z rozdziałów wieńczy kilka pytań zadanych przez autorkę, na które odpowiedzi powinniśmy poszukać samych w sobie po skończeniu danego fragmentu lektury. Osobiście przyznam, że jest to jedyna rzecz, która we Współczesnej bogini mnie denerwowała, ale to moje osobiste widzimisię- w końcu w poradnikach takie rzeczy są potrzebne.


Spodziewając się kolejnego poradnika mówiącego zupełnie o tym samym tylko w trochę inny sposób doznałam dość sporego zaskoczenia, kiedy okazało się że autorka nie moralizuje i nie głosi na każdej stronie propagandowych haseł rodem z sekty tylko opisuje własne życie. Dzięki temu książkę czytało mi się równie przyjemnie i wciągająco jak dobrą powieść (no może pomijając te pytania, o których wspomniałam wyżej). Roxana w swoich opowieściach przykłada dużą wagę do momentów kulminacyjnych, które na zawsze odmieniły pozytywnie jej życie. Dzięki temu zabiegowi podczas lektury sami zaczynamy się zastanawiać nad swoim. Autorka nie szczędzi szczegółów i z każdą kolejną kartką Wewnętrznej bogini zabiera nas w coraz to bardziej intrygującą podróż. Spoglądamy na wszystko jej oczami, jednocześnie analizując to, co sami moglibyśmy zobaczyć będąc na jej miejscu. Język jest bardzo przyjemny, posiada w sobie pewną grację. Przyznam szczerze, że książka skończyła mi się zdecydowanie za szybko. I chcąc, nie chcąc jej poradnikowy charakter również wywarł na mnie spore wrażenie. Pani Bowgen zdecydowanie nie można oszczędzić talentu i siły przekazywania- opowiadając tak naprawdę nas samych motywuje do opowieści. A jeśli nie komuś, jeśli nie sobie- wszystko możemy opowiedzieć na kartach książki.


Myślałam, że moja ocena będzie nieco inna- jednak mogę spokojnie polecić ów poradnik każdej osobie, nie tylko kobiecie, która chce odbyć niezwykłą podróż przez życie osób innych i swoje własne.

Wydawnictwo Kobiece (KLIK)

Dajcie znać co sądzicie o poradnikach, może macie jakiś swój ulubiony?
xoxo

You May Also Like

1 comments

  1. Muszę sięgnąć po tą książkę i też nie lubię tego typu pytań na końcu, ale mogłyby być one po prostu zadane bez kropeczek, by napisać odpowiedź. Nie popieram żadnego pisania, niszczenia książek.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)