Caroline Sedillot - ABC Alchemii - recenzja

by - 17:54:00

„Alchemia jest sztuką wyzwolenia fragmentów Kosmosu z tymczasowej egzystencji i doprowadzenia ich do doskonałości, tzn. metale do złota, zaś dla człowieka długowieczność, następnie nieśmiertelność, wreszcie zbawienie.”

Zapraszam Cię do odbycia wyjątkowej podróży, w którą zabierze Cię absolutnie czarująco wydane „ABC Alchemii”. W jej trakcie będziesz mieć okazję poznać wiele intrygujących faktów, spotkać najsłynniejszych alchemików oraz zgłębić arkana tej tajemniczej sztuki, którą niesamowicie trudno jednoznacznie zdefiniować – choć pociąga ona niezliczone rzesze osób już od wielu wieków.

 


„Tradycja, która przekazywana jest przez ścieżkę i głos serca, jest emanacją prawdziwego poznania. Obyśmy mogli więc usłyszeć tę, która w nas mówi, byśmy skontaktowali się z naszym wewnętrznym alchemikiem i pracowali z nim, by dzieło się dokonało.”

Za piękną okładką o złoconych literach znajdziesz bardzo przystępnie napisane wprowadzenie do świata alchemii – sztuki magicznej, która związana jest nie tylko z różnymi dziedzinami chemii i pracą z metalami szlachetnymi, ale również stanowi doskonałą drogę do odkrycia samego siebie i rozwinięcia tego, co najistotniejsze. Dzięki płynnemu językowi Autorki, zrozumienie wszystkich zwartych w książce informacji nie stanowi żadnego problemu nawet dla osoby, która dotychczas hasło „alchemia” widziała jedynie na grzbietach pewnej znanej powieści. Nie będę próbować opisać wszystkiego, co znajduje się w tej wciągającej propozycji, gdyż wówczas odebrałabym Ci całą przyjemność z jej samodzielnego poznania. Warto również zauważyć, że streszczenie jej i wystawienie oceny punktowej byłoby niesamowicie trudne – bowiem zawartą w niej treść trzeba bez wątpienia przyswoić w dużym skupieniu i w samotności. Mogę Ci jednak zdradzić, że jeśli Ci się to uda, z pewnością spojrzysz na wiele spraw zupełnie inaczej. Z tej niesamowitej literackiej podróży wyjdziesz nie tylko bogatszy o oryginalny rodzaj wiedzy, ale i… spokojniejszy i zaciekawiony. Zmotywowany do tego, aby dowiedzieć się o alchemii jeszcze więcej – a może, kto wie, nawet stworzyć swoją własną, małą pracownię?

„Alchemik (…) łączy się z korzeniami ludzkości, przyrody oraz ich dokonaniami.”

Uwielbiam książkowe propozycje, dzięki którym staję się mądrzejsza, bardziej kompetentna oraz świadoma – a przede wszystkim te, które intrygują mnie dotychczas kompletnie nieznaną mi dziedziną sztuki czy nauki. W „ABC Alchemii” znajdziesz pełne ciekawych, powstałych wiele lat wcześniej ilustracji, rozdziały, które pokrótce przedstawią Ci sylwetki najsłynniejszych alchemików, przybliżą istotne dla tej dziedziny mity i historie, a nawet… opowiedzą o słynnych kartach Tarota. Jeśli interesują Cię żywioły, natura oraz symbolika liczb i znaków zodiaku – zdecydowanie jest to pozycja dla Ciebie, bowiem i na ich intrygujące wyjaśnienie zostało poświęconych wiele stron. Dzięki „ABC Alchemii” będziesz też mógł poznać kawałek jej historii, dowiedzieć się, jaki sprzęt jest konieczny, by stworzyć laboratorium alchemiczne oraz… jak alchemia przekłada się na inne dziedziny sztuki, takie jak chociażby literatura.

„Sztuka hermetyczna okazuje się być poetycka, naukowa, duchowa, metaforyczna… To sztuka całościowa, to inicjacja do życia oraz nawiązanie kontaktu ze Wszechświatem.”

Uważam, że „ABC Alchemii” to swoiste, bardzo przystępnie podane, kompendium wiedzy na temat tej dziedziny nauki, które pozwoli nie tylko na poznanie czegoś istotnego dla własnego rozwoju duchowego i intelektualnego, ale również zagwarantuje dobrą rozrywkę wszystkim osobom zainteresowanym różnymi stronami magii, sztuką, historią oraz znaczeniem świata i znajdujących się na nim pod różnymi postaciami symbolami oraz tajemnicami. Zdecydowanie polecam – jako intrygującą odmianę lub… czarodziejski poradnik. 😉

„Jeżeli nie chcemy pozwolić na zubożenie świadomości, należy umieć otworzyć się na wyjątkowość i przyjmować jej przejawy.”

You May Also Like

1 comments

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie, wiadomości oraz czas poświęcony na czytanie mojej strony- tworzę ją dla Was! :-)